Ponad 55 000 kont na Twitterze shakowanych! Najpopularniejsze hasło "brasil"

Opublikowano 9.05.2012 10:00 Aktualizacja: 9.05.2012 10:01 - 4


Wygląda na to, że Twitter wpadł w ogromne tarapaty. Wszystko za sprawą włamania na ponad 55 tysięcy kont tego mikroblogowego serwisu.

Listy z nazwami użytkowników (ich e-mailami) i hasłami zostały opublikowane na łamach serwisu pastebin,  aż 5 podstronach (1,2,3,4,5). Sugeruje wszystkim użytkownikom Twittera sprawdzić czy nie ma ich na liście, a na uspokojenie dodam, że przeszukując listy udostępnione pod powyższymi linkami nie znalazłem żadnego adresu e-mail z końcówka .PL. Oczywiście to nie znaczy wcale, że nie ma tam polskich użytkowników, którzy mogą z poczty elektronicznej z innym rozszerzeniem (np. gmail.com).

Jak dowiedział się serwis TNW bezpośrednio u właścicieli Twittera, hasła wszystkich upublicznionych kont zostały zresetowane. Marna to pociecha, gdyż doskonale znana jest tendencja użytkowników, którzy korzystają z jednego hasła do wszystkich serwisów. Dodatkowo jak zapewniają twórcy TT, większość tych kont wygląda na konta boty.

Z ciekawości sprawdziłem jak wyglądała tendencja wybieranych haseł, sami zobaczcie jakie hasła były wybierane najczęściej. Całość wygląda jakby shakowali tylko konta w Brazylii:

haslatt

Wieści z Rozładowani.pl