Po najnowszej aktualizacji Instagrama do rąk użytkowników trafiła nowa zakładka w aplikacji. Nazywa się ona Ostatnio usunięte i w założeniu ma pełnić funkcję kosza w aplikacji. Dzięki niej można będzie przeglądać treści, które zdecydowaliśmy się usunąć (wliczając w to zarówno zdjęcia, jak i filmy IGTV, Rolki i Stories) i w razie potrzeby przywrócić je lub stale usunąć.

Usunięty post na Instagramie

Dzięki funkcji będziemy mieli aż 30 dni na zmianę naszej decyzji dotyczącej usunięcia danego wpisu. Jeśli tego nie zrobimy, po upływie tego czasu zostanie on automatycznie trwale usunięty. Mały wyjątek stanowią tutaj Stories, które będzie można przywrócić jedynie przed upływem 24 godzin.

Funkcja powinna być przede wszystkim przydatna dla najbardziej aktywnych użytkowników, influencerów, a także osób prowadzących profile komercyjne na platformie. Biorąc pod uwagę jej prostotę, aż ciężko uwierzyć, że została ona wprowadzona dopiero teraz. Już od jakiegoś czasu aplikacja oferuje archiwum, które jest sposobem na przechowywanie postów bez ich publicznego udostępniania. Opcja przywrócenia omyłkowo usuniętego postu wydaje się logicznym posunięciem. Trudno także nie zauważyć bezpośrednich korzyści dla samej platformy. Mniej usuwanych postów oznacza więcej treści w ogóle, co najczęściej przekłada się na więcej danych o użytkownikach.

Nowa opcja powinna być już dostępna dla większości użytkowników. W celu uzyskania dostępu do nowego folderu, należy przejść do Ustawienia > Konto > Ostatnio usunięte. Aby trwale usunąć lub przywrócić jego zawartość, będziemy jeszcze musieli mailowo potwierdzić, że jesteśmy właścicielem konta. 


Posłuchaj nas!