1. Zasięg sieci

Odpowiednie działanie internetu mobilnego jest oczywiście uzależnione od mocnego zasięgu. Orange, Play, Plus, a może T-Mobile? W Twoim miejscu zamieszkania być może tylko jeden z nich stanie na wysokości zadania, ale który? Może ten, który świadczy usługi na Twój telefon komórkowy? Jeżeli nie jesteś z niego do końca zadowolony, kup startery każdej sieci (cena wynosi najczęściej kilka złotych) i sprawdź działanie internetu. Gdy będziesz już wiedział, który operator zapewnia najbardziej stabilne łącze, będziesz mógł zawęzić obszar poszukiwań najlepszej oferty internetowej.

  1. Wielkość i szybkość transferu danych

Znasz już usługodawcę, który najlepiej spisze się w Twojej okolicy. Warto oczywiście brać pod uwagę również submarki i operatorów wirtualnych korzystających z tej samej infrastruktury. Teraz musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: ile potrzebujesz transferu? 20, 50, a może aż 100 GB miesięcznie?

Mniejszy ból głowy będziesz miał w przypadku samej prędkości przesyłu danych. W większości przypadków spotkasz się z pakietami w technologii 4G/4G LTE. Ale to się wkrótce zmieni – wyraźną kartą przetargową będzie oferowana technologia super szybkiego łącza 5G! Polscy operatorzy już testują sieć najnowszej generacji, a Plus udostępnił nawet 5G w wybranych miastach. Do końca bieżącego roku można się spodziewać licznych ofert 5G!

  1. Cena pakietu

Wiesz u którego operatora (lub operatorów) szukać oferty internetu mobilnego z odpowiednią dla Ciebie wielkością transferu GB. Tylko jak znaleźć optymalną ofertę, aby nie przepłacić? Na https://komorkomat.pl/internet-mobilny/znajdziesz porównywarkę internetu mobilnego, w którym możesz filtrować wyniki m.in. po cenie i transferze. Możesz również porównać tylko te oferty, które bazują na pożądanym przez Ciebie zasięgu. Wszystko zajmie Ci dosłownie parę chwil.

Możesz też znaleźć najlepszą ofertę w inny sposób. Przefiltruj wyniki wszystkich ofert mobilnych po cenie. Znajdziesz wtedy szybko i wygodnie optymalną propozycję w dopuszczalnej przez Ciebie kwocie.

  1. Typ oferty

Pamiętaj jeszcze o jednym – rodzaju umowy! O ile największe sieci komórkowe najczęściej udostępniają usługi na internet mobilny w umowie na 12 lub 24 miesiące, to mniejsi operatorzy (submarki czy wirtualni) są w stanie zaoferować umowę bezterminową. I taką właśnie polecamy, gdyż możesz z niej zrezygnować w każdej chwili. I to bez żadnych konsekwencji prawnych! Wystarczy tylko zachować miesięczny okres wypowiedzenia.

  1. Oferta z urządzeniem lub bez

Operatorzy – jak w abonamentach komórkowych – proponują pakiety internetu mobilnego z samą kartą SIM lub dodatkowym urządzeniem. Może być to modem czy router LTE, a w topowych i najdroższych wariantach nawet tablet czy laptop! Jeżeli szukasz okazji, w dziale “Promocje” na komorkomat.pl możesz znaleźć liczne bonusy czy wyprzedaże. Może się zdarzyć, że znajdziesz tam upragniony sprzęt w lepszej cenie niż w sklepie!

Jest tylko jedno “ale”. Generalnie wybierając ofertę z urządzeniem godzisz się na podpisanie długoterminowej umowy. Jeżeli preferujesz umowę na czas nieokreślony (patrz: punkt 4), to zamów potrzebny sprzęt w sklepie. Zakupu możesz dokonać osobno również u operatora – ich sklepy online oferują nawet sprzedaż na nieoprocentowane raty!


Materiał sponsorowany, przygotowany przez markę Komórkomat.