Polskie "zł" czas wstawić do lamusa. Oto kapitalny pomysł na branding polskiej złotówki

Polskie “zł” czas wstawić do lamusa. Oto kapitalny pomysł na branding polskiej złotówki

Opublikowano 26.01.2017 9:31 - 21


Wpadł mi ostatnio w ręce ciekawy artykuł. Co byście powiedzieli, by zamiast charakterystycznego „zł” na końcu każdej ceny widniał jeden znaczek, swoiste logo, symbol naszej waluty? Jako, że nie zamerzamy w najbliższym czasie przejść na Euro, a żaden inny kraj złotówką się nie posługuje należy nam się oficjalny znaczek.

Pomysł wydaje się  otyle ciekawy, że złotówka jest unikalna. Wiele Państw używa koron (Czesi, Norwedzy, Szwedzi) czy Rubli (Rosja, Białoruś) – a złotówki tylko my. Wniosek – chcemy mieć  swojego dolara czy euro.

Po co w ogóle taka zmiana? Ano na przykład, wiele Państw nie posługuje się w ogóle literą „ł” i jest ona nie zawsze łatwa do zapamiętania. „Z” używamy o wiele częściej niż nasi sąsiedzi.

Po za tym prościej mieć jeden prosty znak, niż zbitkę ( $, € ).

Oczywiście nie jest to pierwsze podejście do tematu, swoisty tego typu konkurs pojawił się już np. u Andrzeja – Ludwika Włoszczyńskiego.

Ok, ustalone, i co dalej? Znaczek musiałby być łatwy do zapamiętania i powielenia i jednocześnie charakterystyczny dla naszego kraju, najlepiej bazujący na dotychcasowym “zł” – tylko..prostszy.

To może coś takiego?

Wydaje się proste w użyciu, zarówno dla celów komercyjnych ….

…jak i dla zwykłego śmiertelnika:

A co za tym idzie, może być łatwo edytowalne i przystosowywane w zależności od zapotrzebowania:

Co Wy na to? Jak myślicie, przyjełoby się u nas w kraju?

Pełen artykuł na ten temat możecie znaleźć tutaj.

Wieści z Rozładowani.pl