Polski pomysł na Kickstarterze: Innowacyjne zastosowanie Bluetooth?

Polski pomysł na Kickstarterze: Innowacyjne zastosowanie Bluetooth?

Opublikowano 15.10.2018 13:41 -


Anima – czyli inteligentny system powiadomień w oparciu o lokalizację. Pomysł naprawdę zaskakujący w swojej prostocie. Pozwala na zapisanie notatki i wyświetlenie jej w momencie opuszczenia lub wejścia obszaru działania Animy.

W przeciwieństwie do standardowych przypomnień w smartphonie opartych o czas, Anima powiadomi Cię po powrocie do domu lub po wejściu do biura – a to wszystko dzięki aplikacji mobilnej.

Pomysł powstał dzięki trzem studentom Politechniki Białostockiej. Zamiłowanie do technologii w połączeniu z techniczną wiedzą, zaowocowały powstaniem pierwszych szkiców projektu. Jak się okazało, Anima spotkała się z dużą aprobatą branży IT w Polsce.

Kickstarter ma być dla projektu jedynie początkiem, bowiem twórcy mają poważne plany wobec swojego pomysłu. Zgodnie z założeniami, Anima ma mieć realny wpływ na jakość życia użytkowników, dzięki m.in:

  • Obsłudze elektroniki, np. Zapalając światło gdy wejdziesz do mieszkania
  • Przesłaniu informacji, kiedy Twoje dziecko lub jeden z domowników wróci do domu
  • Współpracy z innymi urządzeniami i aplikacjami, takimi jak Alexa, Spotify lub w integracji z serwisem IFTTT.

Poza praktycznym zastosowaniem, Anima ma w środku długo działającą baterię ładowaną przez USB i możliwość zmiany koloru diod. Wszystko to w urządzeniu odrobinę większym od myszki do komputera.

Anima na platformie crowdfundingowej Kickstarter pojawi się już 29 października, gdzie będzie można dokonać zakupu w promocyjnej cenie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu https://youranima.com lub podglądzie kampanii:

 Anima na Kickstarter

PS DailyWeb wspiera ten projekt.

Wieści z Rozładowani.pl