To był spokojny piątek. Wiadomo, człowiek zamyka wszystkie tematy, a myślami już przy weekendzie, snując plany czego to nie będzie robił. Wtem, mail od biura prasowego Nazwa.pl oznajmiający, że właśnie złożyli pozew przeciwko Home.pl

Nazwa.pl pozywa home.pl

W związku z rozpowszechnianiem przez spółkę home.pl S.A. nieprawdziwych i wprowadzających w błąd wiadomości, które naruszają dobre imię spółki nazwa.pl sp. z o.o. oraz inne obowiązujące przepisy prawne, w dniu 20.07.2018 r. spółka nazwa.pl sp. z o.o. złożyła w sądzie powszechnym pozew przeciwko home.pl S.A. na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2003 r. Nr 153, poz. 1503 z późn.zm.). Spółka nazwa.pl sp. z o.o. zastrzega również możliwość podejmowania dalszych działań prawnych, w tym inicjowania stosowanych postępowań, dotyczących rozpowszechniania przez home.pl S.A. nieprawdziwych i wprowadzających w błąd wiadomości.

No i tym samym robi się bardzo interesująco. Niestety komunikat prasowy nie zawierał żadnych detali. Czy to związanych z konkretnym powodem czy też, działaniami home.pl, które nie spodobały się nazwie czy też, jakie są oczekiwania zadośćuczynienia w stosunku do home.

Nazwa pozywa Home – przyczyny?

Jak podejrzewa Purepc.pl, najpewniej rozbiega się o wpis marki home ich fejsbukowym fanpejdżu, w którym to prezes marki home.pl przedstawia swoją wizję tego, jakie skutki przyniesie decyzja nazwa.pl w kontekście obciążania klientów kosztem audytu RODO:

https://www.facebook.com/homepl/posts/1792060760839597

Poprosiłem o oficjalny komentarz, prezentujący oczekiwania strony i potwierdzenie powyższego przypuszczenia, zaktualizujemy materiał, gdy otrzymamy stosowną informację od przedstawicieli nazwa.pl

Finału sprawy z pewnością nie poznamy zbyt szybko, niemniej najbardziej jej interesującą kwestią, są oczekiwania wobec firmy home.pl, te powinny pojawić się niebawem.

Aktualizacja 23.07.2018, godz. 13:11

Właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie od Kancelarii Stachowicz Ptak, która obsługuje markę nazwa.pl, że powodem pozwu był faktycznie wpis na Fanpage marki Home.pl, który wkleiłem powyżej. Przypuszczenia PurePC okazały się trafne:

Pozew złożony przeciwko spółce home.pl S.A. jest reakcją na wywiad z przedstawicielem spółki, który ukazał się na oficjalnym profilu home.pl. S.A. na jednym z portali społecznościowych w dniu 23 maja 2018 roku. Bardziej szczegółowe informacje ewentualnie będą mogły zostać udzielone dopiero po przyjęciu sprawy do rozpoznania przez sąd. – Jerzy Stachowicz, Kancelarii Stachowicz Ptak

Niestety na tym etapie nie dowiemy się jakie są oczekiwania ze strony marki Nazwa.


Posłuchaj nas!