Facebook chce podnieść kompetencje swoich użytkowników. Szczególnie zależy mu na małych i średnich przedsiębiorcach. Samych firm zarejestrowanych w serwisie jest już 70 milionów!

Centrum ma powstać jeszcze w tym roku, w ramach programu Community Boost. Jest to inicjatywa, która powstała w celach szkolenia osób z zakresu umiejętności cyfrowych. Jak czytamy na stronie:

Today we introduced Facebook Community Boost, a new initiative set up to provide digital skills and training for people in need of work, to advise entrepreneurs on how to get started and to help existing local businesses and nonprofits get the most out of the internet„.

Facebook szykuje zmiany, a Internet huczy!

Plany Facebooka na kolejne lata

W komunikacje prasowym Facebooka czytamy, że celem owych Centrów Szkoleniowych jest bezpośrednie przeszkolenie 100 tys.
w małych i średnich przedsiębiorstwach oraz szkolenie online dla 250 tys. przedsiębiorstw. Centra powstaną w Hiszpanii, we Włoszech oraz w Polsce. Dodatkowo we Francji ma powstać ośrodek badań nad sztuczną inteligencją.
Dodatkowo Facebook planuje podjęcie współpracy z małymi firmami oraz startupami. Planuje również podjęcie współpracy z firmą szkoleniową Freeformers, dzięki czemu możliwe będzie prowadzenie szkoleń o różnych stopniach zaawansowania dla 300 tysięcy osób w: Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Polsce, Włoszech oraz Hiszpanii.

Szukasz łatwych lajków? Facebook bierze się za clickbaity

Co będzie oferowało szkolenie?

Przede wszystkim w ofercie będzie nabycie umiejętności cyfrowych, ale również nauka korzystania z mediów oraz kwestie związane
z bezpieczeństwem online. Będą one przeznaczone dla grup
z ograniczonym dostępem do technologii, w tym osób starszych, młodzieży i uchodźców.

Brzmi naprawdę dobrze! Facebook niesamowicie rozwinął się w ciągu ostatniego roku i bardzo mocno inwestuje nie tylko w swój rozwój, ale również w zasoby ludzkie. Wiadomo, że ma w tym oczywiście swój interes. Warto obserwować i korzystać z takich okazji. W końcu każda okazja, by się czegoś nauczyć jest dobra!


Posłuchaj nas!