Wspomniany raport możecie pobrać ze strony PARP: parp.gov.pl/component/publications/publication/the-game-industry-of-poland. Jak więc wygląda rynek tworzenia gier w Polsce? Czy jest kolorowo? Przecież CD Projekt to nie wszystko.

Z raportu dowiemy się, że odpowiedzialni są za sporą część przychodów tego sektora rozrywki, jednak nie jest to większość. Są też inne studia oraz inne produkcje niż tylko seria Wiedźmina oraz nadchodzący niebawem Cyberpunk. Wspominamy również o problemie trawiącym branżę, czyli tak zwanym crunchu. Innymi słowy nadgodzinach, aby zmieścić się w obiecanej dacie premiery. Niestety ostatnie wydarzenia przy Cyberpunku potwierdzają, że nie jest to nic niezwykłego. W żaden sposób nie pochwalamy tej praktyki, ale wprowadzenie 6 dniowego tygodnia pracy w CD Projekt, aby dopiąć termin to potwierdza.

Znaleźliśmy w raporcie również perełkę. Druga część raportu wymienia różne studia oraz firmy związane z gamingiem. Tą perełką okazała się firma, która robić ma customowe biurka dla graczy. Wic polega na tym, że wszedłem na ich stronę i nic takiego w ich ofercie nie ma :) Nie mniej jednak raport nadal uważam za bardzo dobrze przygotowany pomimo tego, że brakuje tam kilku informacji o metodach badawczych na podstawie których prezentowane są wyniki.

Klasycznie – zachęcamy do zostawienia suba/lajka/komentarza :) tak nam możesz sprawić przyjemność, a jeśli content Ci się podoba to wysoce prawdopodobne jest, że kolejnymi odcinkami (lub wcześniejszymi) również trafimy w twój gust.