Bandai Namco Entertainment opublikowało zapowiedź 18 DLC do gry „Tekken”. Wielkie było moje zdziwienie, kiedy odpalając teaser tytułu, nie tylko zobaczyłam ujęcia Krakowa i Warszawy, ale też usłyszałam kobiecy głos mówiący po polsku. Tak, to najprawdziwsza prawda. Nową postacią w „Tekkenie 8” jest polska premier.

Katsuhiro Harada podał, że Bandai Namco zdecydowało się na podobny wybór z powodu funkcjonowania w polskiej historii wielu kobiet na podobnym stanowisku. Cóż, z ciekawości przyjrzałam się dokładniej przeszłości Polski i… nie do końca rozumiem ten argument. W całej polskiej historii przez ten urząd przewinęły się bowiem raptem trzy kobiety: Hanna Suchocka, Ewa Kopacz i Beata Szydło. Od razu nadmienię, że nowa postać w „Tekkenie 7” żadnej z nich nie przypomina. Przypomina za to Ciri, co może mieć jakiś związek z faktem, że całkiem niedawno w „Soulcalibur VI” zadebiutował Geralt. Hasłem przewodnim naszej rodaczki z „Tekkena 7” jest hasło: „Muszę wygrać w imię wszystkich Polaków!”, które fantastycznie wpisuje się tradycyjną narrację potomków z kraju nad Wisłą.

ciri w tekkenie

Seria „Tekken” ukazuje się od 1994 roku. Debiutowała na automatach oraz konsoli PlayStation. Do jesieni zeszłego roku siódma odsłona „Tekkena” sprzedała się w ponad 6 milionach egzemplarzy. Nowe DLC zaplanowano na wiosnę. Jak sądzicie, czy Polacy podbiją sprzedaż japońskiej bijatyki do nowego poziomu?


Posłuchaj nas!