Nowym właścicielem domeny faktury.pl jest marka, która stoi za bliźnaczo podobnym adresie afaktury.pl. Idea kupna była związana z ekspansją i obrandowaniem nowego produktu, który ma zostać wprowadzony na rynek niebawem. Oczywiście tajemnicą nie jest, że będzie to oprogramowanie do wystawiania i zarządzania fakturami i obsługą magazynową. Kwota w wysokości 123 tysięcy, prawdopodobnie nawet nie zmieści się w pierwszej piątce.

Zrzut ekranu 2017 02 12 o 14.32.22
Zawartość faktury.pl

Wszystko ze względu na to, że nie ma precyzyjnych danych sprzedażowych. Wynika to w głównej mierze z faktu, że część transakcji nie była ujawniana publicznie, a przynajmniej wysokość sprzedaży. Tak jest chociażby w przypadku Play.pl, którą kilka ładnych lat temu kupił operator telefoniczny. Mówiło się wtedy o milionach, które zarobił poprzedni właściciel. Patrząc jednak na zestawienie z serwisu strefadomen.pl, wygląda na to, że sprzedaż domeny faktury.pl z pewnością zamknie top10.

Porównując nasze polskie, domenowe podwórko do tego co dzieje się na świecie, można śmiało powiedzieć, że milionów raczej nikt się nie dorobił. Cieszy jednak fakt, kiedy pojawiają się tak wielkie kolejne inwestycje, potwierdzając tym samym jak bardzo ważnym elementem całości jest adres internetowy.