Polska domena sprzedana za 123 tys. zł!

Polska domena sprzedana za 123 tys. zł!

Opublikowano 14.02.2017 9:03 - 1


Ciekawe wieści płyną zewsząd odnośnie sporej transakcji na naszym rodzimym rynku domenowym. Sprzedano właśnie domenę faktury.pl, za bagatela 123 tys. złotych. Czy to historyczna sprzedaż? Zdecydowanie nie, na pewno jednak znajdzie ona swoje miejsce w pierwszej dziesiątce największych sprzedaży w polskim świecie końcówek.

Nowym właścicielem domeny faktury.pl jest marka, która stoi za bliźnaczo podobnym adresie afaktury.pl. Idea kupna była związana z ekspansją i obrandowaniem nowego produktu, który ma zostać wprowadzony na rynek niebawem. Oczywiście tajemnicą nie jest, że będzie to oprogramowanie do wystawiania i zarządzania fakturami i obsługą magazynową. Kwota w wysokości 123 tysięcy, prawdopodobnie nawet nie zmieści się w pierwszej piątce.

Zawartość faktury.pl

Wszystko ze względu na to, że nie ma precyzyjnych danych sprzedażowych. Wynika to w głównej mierze z faktu, że część transakcji nie była ujawniana publicznie, a przynajmniej wysokość sprzedaży. Tak jest chociażby w przypadku Play.pl, którą kilka ładnych lat temu kupił operator telefoniczny. Mówiło się wtedy o milionach, które zarobił poprzedni właściciel. Patrząc jednak na zestawienie z serwisu strefadomen.pl, wygląda na to, że sprzedaż domeny faktury.pl z pewnością zamknie top10.

Porównując nasze polskie, domenowe podwórko do tego co dzieje się na świecie, można śmiało powiedzieć, że milionów raczej nikt się nie dorobił. Cieszy jednak fakt, kiedy pojawiają się tak wielkie kolejne inwestycje, potwierdzając tym samym jak bardzo ważnym elementem całości jest adres internetowy.

Wieści z Rozładowani.pl