Nie jestem przeciwnikiem ewolucji, ale z pewnością będzie burza po tym ruchu. W końcu czy właściwie taka zmiana była niezbędna? Pamiętajmy, że 20 tys. zł za logo to tylko wierzchołek góry lodowej, a prawdziwe koszta dopiero się pojawią (zaczynając od wymiany papieru, kończąc na logotypach we wszystkich serwisach WWW czy autach). Te wywody to raczej na osobny wpis by się nadawały, więc skupie się na warstwie stylistycznej, więc jak właściwie wygląda nowe logo policji?

Zacznijmy od starego, czy było złe, czy wymagało zmian? W mojej opinii kompletnie nie. Było stosunkowo dostojne, może nieco przekombinowane ale nie wyglądało źle. Przy nowym logotypie widać inspirację tzw. flat design. Głównymi cechami charakterystycznymi jest przede wszystkim prostota, minimalizm – brak jakichkolwiek cieni. To się chwali, kierunek który obrano jest zdecydowanie właściwy. Mam tylko jedną obawę, czy korzystając z aktualnych trendów logotyp zwyczajnie się nie zestarzeje zbyt szybko?

Co do samego logotypu nawiązuje do poprzedników i w mojej opinii nie jest źle, na swój sposób nawet mi się podoba. Brakuje jednak czegoś, co dodałoby charakteru no i dopiszę się do głosów ludzi z wielkimi wątpliwościami, czy to było niezbędne?