Polacy laureatami konkursu fotograficznego Huawei - zobaczcie galerię

Polacy laureatami konkursu fotograficznego Huawei – zobaczcie galerię

Opublikowano 17.09.2018 10:55 -


Jakiś czas temu Sebastian pisał o konkursie fotograficznym, do którego zgłaszać można wyłącznie zdjęcia wykonane iPhonem. Jak się okazuje, podobnych konkursów jest więcej. W jednym z nich, organizowanym przez Huawei, laureatem został Polak.

Możemy się oszukiwać, mówiąc, że fotografowanie telefonem jest bez sensu, że podobnie zrealizowane zdjęcia nie mają nawet w połowie tak dobrej jakości, jak przy użyciu profesjonalnego sprzętu i że nikt tego nie bierze na poważnie, ale fakty mówią same za siebie. Wielu znanych fotografików w swojej pracy sięga po smartfony. Dla mnie tym najważniejszym będzie Martin Parr i jego album „Road Trip 2005″. Z corocznego raportu Flickr już któryś raz z rzędu wynika, że wolimy fotografować smartfonami niż dedykowanym do tego sprzętem. Proporcje robią wrażenie – 50% zdjęć umieszczonych w serwisie wykonanych jest właśnie smartfonami. Co więcej, iPhony zdominowały TOP10 najpopularniejszych urządzeń. Nic dziwnego — jakość zdjęć wykonywanych smartfonami jest coraz lepsza, dla wielu z nas osiągnęła ona poziom, który pozwolił zapomnieć o zwykłych aparatach.

Huawei Next Image po raz drugi

O samym konkursie najwięcej dowiadujemy się z informacji prasowej:

Smartfony z powodzeniem zastępują tradycyjny aparat fotograficzny milionom ludzi na całym świecie. Każdego dnia służą do wykonywanych setek tysięcy zdjęć dokumentujących najlepsze chwile naszego życia. -Huawei pragnie docenić autorów najlepszych prac i wspólnie z nimi udowodnić, że nadszedł czas fotografii mobilnej – zdjęć na najwyższym, artystycznym poziomie, które pozwalają nam zatrzymywać w kadrze najpiękniejsze momenty życia. Huawei Next Image to już druga edycja międzynarodowego konkursu, w którym miłośnicy fotografii mobilnej, zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy z doskonałym wyczuciem kadru, mogą zaprezentować swoją twórczość. Zgłoszone zdjęcia zostaną ocenione w pierwszej kolejności przez internautów, a następnie ocenione przez jury, które tworzą m.in. Dominic Bracco, fotograf National Geographic, Tomasz Lazar, laureat World Press Photo, Gal Gadot, hollywoodzka aktorka i ambasadorka serii P20 oraz Wang Yanmin, Prezes Huawei CEE&Nordic. Autorzy najlepszych zdjęć zgłoszonych w konkursie otrzymają nagrody pieniężne, możliwość publikacji prac w prestiżowym magazynie National Geographic oraz najnowocześniejszy sprzęt Huawei, m.in. ultrabook Matebook X oraz Huawei P20 Pro

Polak laureatem w kategorii Good Night

Michał Wes” Wesołek został zdobywcą pierwszego miejsca w kategorii Good Night, z pracą zatytułowaną „Caught in a Beam of Light”. W nagrodę otrzymał on możliwość publikacji swoich prac w magazynie National Geographic, zdobył też komputer Huawei Mate X oraz 2000 euro. Kolejnym nagrodzonym Polakiem w tym konkursie jest Igor Szokalski, który zdobył drugie miejsce w kategorii Check-In. Poniżej zobaczycie galerię zwycięskich prac.

Grand Prix. Rekapavo Art & Leukemia”.

Portret. Costin Mocanu The Rainy Day”.

Dobry wieczór. Michał Wes” Wesołek Caught in a Beam of Light”. 

Hello, life! Costin Mocanu Solo”.

Tu i teraz. Emilio Bgr Sir Archibald”.

Tu i teraz, nagroda 2. Igor Szokalski Manhattan Bridge widziany z Brooklynu”.

Natura. BiKTop.

Storyboard. Zdenek Dvorak „Moments from the Life of my Daughter”.

Wieści z Rozładowani.pl