Pokaz gier na PS5 już 11 czerwca!

Pokaz gier na PS5 już 11 czerwca!

Opublikowano 9.06.2020 9:21 -


Planowany na 4 czerwca pokaz gier na PS5 odwołano z powodu protestów w Stanach Zjednoczonych. Sony uznało – słusznie – iż ważniejsze tematy są teraz do przekazywania. Wczoraj jednak podano nową datę prezentacji. Odbędzie się ona 11 czerwca.

Protesty w USA powstrzymały kilka wydarzeń. Zamieszki wybuchły po zabójstwie Goerge’a Floyda przez policjanta. Funkcjonariuszowi zarzuca się zabójstwo na tle rasowym. Z tego też względu Sony postanowiło przeznaczyć 1 milion dolarów na pomoc czarnoskórej społeczności.

Sony pokaże gry na PS5

Prezentacja już pojutrze, w czwartek o godzinie 22 (czasu polskiego). Czego konkretnie możemy się spodziewać? Tego nie wiadomo, na pewno firma zaprezentuje kilka trailerów, a także nakreśli terminy premier.

Lista gier zapowiedzianych na PS5

GRY UBISOFT NA PLAYSTATION 5

Firma Ubistoft już pod koniec października 2019 ogłosiła, że tytuły, które mają mieć premierę w 2020 roku, będą grami na wiele platform. Wśród nich jest PS4, Xbox One i oczywiście PlayStation 5. Lista na tę chwilę wygląda następująco:

  • Watch Dogs Legion
  • Rainbow Six Quarantine
  • Gods and Monsters
  • 2 gry, które nie zostały jeszcze zapowiedziane

GRY ELECTRONIC ARTS NA PLAYSTATION 5

Również w październiku swoje gry zapowiedział wydawca Electronic Arts. Niestety tutaj lista jest okrojona, ale zapewne będzie rozwijana wraz z kolejnymi zapowiedziami nowych produkcji:

  • Battlefield 6
  • The Sims 5

GRY SQUARE ENIX NA PLAYSTATION 5

Square Enix już oficjalnie zaprezentowało gry, które pojawią się na nowych konsolach od Sony, jak i od Microsoftu. Będzie to oczywiście szykowana na ten rok mieszanka strzelanki i magii dla 1-3 graczy, czyli Outriders. Są także spore szanse na to, że kolejne części Final Fantasy (po remake’u FF 7), będą wydawane również na konsole nowej generacji.

GRY GEARBOX NA PLAYSTATION 5

Na tę chwilę Gearbox zaprezentował jedynie Godfall w wersji na PlayStation 5. Jest to gra akcji RPG.

GRY BETHESDA NA PLAYSTATION 5

Tutaj nie ma oficjalnej informacji, ale jest duże prawdopodobieństwo, że Starfield i The Elder Scrolls 6 pojawią się na PS5.

GRY SONY NA PLAYSTATION 5

Brak jest oficjalnych informacji na temat gier dedykowanych tylko na konsolę PS5, ale Sony zapowiedziało, że nowa konsola będzie kompatybilna wstecz. Oznacza to, że wszystkie gry z PS4 będą działały także na PS5.

Wieści z Rozładowani.pl