Pojazdy całkowicie pozbawione kierowcy? Waymo zapowiada nowy projekt

Pojazdy całkowicie pozbawione kierowcy? Waymo zapowiada nowy projekt

Opublikowano 13.10.2019 14:46 -


O autonomicznych pojazdach w ostatnim czasie słyszy się coraz więcej. Tesla dąży do tego, by całkowicie usamodzielnić swoje pojazdy, jednak to nie ona jest przodownikiem w tej technologii. Przedsiębiorstwem, które już od kilku lat opracowuje wyłącznie pojazdy autonomiczne, jest Waymo. To ono zapewnia swoim klientom łatwy i szybki transport, a teraz pracuje nad tym, by udostępnić pojazdy jeszcze większej liczbie osób.

Waymo stanowi samodzielny dział Alphabet i już od dłuższego czasu zajmuje się usługą typu holding. Cały czas jednak pracuje nad tym, by autonomiczne samochody mogły być wykorzystywane do codziennych podróży. W związku z tym firma poinformowała o nowym projekcie, jaki już niebawem zostanie udostępniony wybranym użytkownikom. Jesteście ciekawi, o czym mowa?

Waymo prezentuje minivana bez kierowcy

Firma kilka dni temu postanowiła poinformować klientów, że już niebawem zamierza wypuścić kolejny typ autonomicznego samochodu. Zrobiła to w dość nietypowy sposób, rozesłała bowiem maile do wybranych podróżujących z interesującą treścią. Najważniejszy jest jednak fakt, że wprowadzony pojazd to coś zupełnie nowego. Ma nim być Chrysler Pacifica, który w konkretnej wersji pozwala na przewożenie aż 6 osób jednocześnie. Dzięki temu osoby wybierające się do wspólnego miejsca docelowego mogłyby wypożyczyć jeden samochód i ograniczyć koszta przejazdów.

Wyciek informacji zachęcił Waymo do zdradzenia szczegółów?

Waymo jest na tyle pewne swojej technologii, że już niebawem zamierza udostępnić kolejny pojazd. Wiadomość o nowym pojeździe miała trafić do około 400 osób, zapisanych do specjalnego programu członkowskiego. Rozsyłając maila do klientów, nie spodziewał się raczej aż takiego rozgłosu. Jego treść pojawiła się na Reddicie i nie trzeba było długo czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

waymo

Przedsiębiorstwo musiało zatem oficjalnie potwierdzić, że opcja przejazdu nowym samochodem niedługo będzie dostępna. Należy jednak podkreślić fakt, iż wtajemniczeni użytkownicy zostali zobowiązani do podpisania umowy o nieujawnieniu danych. Można się więc spodziewać, że niestety sprawa na tym się nie zakończy.

Kiedy i gdzie będzie dostępna nowa usługa?

Na razie nowa usługa ma być dostępna tylko dla zaproszonych użytkowników. Są to osoby z Phoenix z Arizony i niestety Waymo na razie nie planuje rozszerzenia dostępności pojazdów. Za to sama usługa ma pojawić się także na Florydzie oraz na śródmieściu Los Angeles, co na pewno ucieszy wielu użytkowników. A Wy jaki macie stosunek do autonomicznych samochodów?

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl

Poszukujemy do DailyWeb dwóch redaktorów i korekty [Zobacz]

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]