Możemy przebierać w różnego rodzaju przystawkach do telewizorów, które sprawiają, że stają się one smart. Sukcesy w tym zakresie świętować może Xiaomi, którego Mi Box wdarł się szturmem na salony i wydaje się, że jest najciekawszym, a na pewno najbardziej rozpoznawalnym urządzeniem tego typu. O przystawkach do telewizorów ostatnio jest coraz głośniej. Nawet Canal+ wypuścił model sygnowany swoim logo, który pozwala m.in. na oglądanie telewizji przez internet dostarczanej przez tego operatora. Wspomniane już Xiaomi wypuściło nową wersję Mi Boxa o oznaczeniu 4S Pro, który to obsługuje rozdzielczość 8K.

Nokia Streaming Box 8000

Jak podaje serwis Golem, na rynku pojawi się także przystawka z Android TV na pokładzie i logo NOKIA na obudowie. Nie będzie to jednak sprzęt produkowany przez HMD Global, a przez firmę Streamview. To efekt zakupu praw do nazwy popularnej kiedy marki telefonów, ale tylko w zakresie sprzedaży telewizorów oraz dekoderów. Niestety nie znamy żadnych szczegółów dotyczących specyfikacji technicznej Nokia Streaming Box 8000.

Zobacz także: Nagrywanie ekranu na smartfonie, czyli jak to zrobić?

Portal Golem wskazuje natomiast, że przystawka ma być wyposażona standardowo w złącze HDMI, a ponadto USB 3.0, USB-C, AV oraz optyczne wyjście audio. Box powinien obsługiwać rozdzielczość 4K. W pudełku z przystawką oczywiście znajdzie się pilot, który według źródła ma mieć podświetlane klawisze. Nokia Streaming Box 8000 ma trafić do sprzedaży w grudniu. Cena za urządzenie ma wynosić 100 Euro.

Canal+ Box 4K to nowy dekoder z Androidem. Pozwoli na oglądanie telewizji przez internet, a także korzystanie z serwisów VOD

Xiaomi Mi Box 4S Pro

5 listopada na chiński rynek trafiła przystawka Xiaomi Mi Box 4S Pro.

Na razie będzie dostępna tylko w Chinach. Jednak warto na niego zwrócić uwagę. Jest to bowiem pierwszy Mi Box z obsługą rozdzielczości 8K. Poza tym Mi Box 4S Pro wspierać będzie transmisję HDMI 2.1. Praca urządzenia będzie wspierania przez 2 GB pamięci RAM. Na dane zaś przeznaczone będzie 16 GB pamięci. Jeśli chodzi o dostępność innych portów, a także wyposażenie, to nie wiemy na razie nic poza pilotem zdalnego sterowania wykorzystującym bluetooth. Urządzenie będzie dostępne za 399 juanów.

Źródło: Golem | Streamview