Pojawia się kolejna platforma sprzedaży samochodów. To Automarket od PKO Bank Polski

Opublikowano 3.07.2020 8:12 Aktualizacja: 3.07.2020 14:08 -


Automarket, tak nazywa się nowa platforma sprzedaży samochodów stworzona przez.... PKO Bank Polski. Można na niej znaleźć oferty aut nowych i używanych.

Z każdym rokiem znalezienie ofert sprzedaży lub wynajmu samochodów nowych i używanych staje się łatwiejsze. Powstają nowe portale ogłoszeniowe, upowszechnia się nowoczesny wynajem, a to wszystko sprawia, że możemy wybierać pośród różnych ciekawych ogłoszeń. Kolejnym miejscem, gdzie znajdziemy oferty z autami, jest Automarket, stworzony przez PKO Bank Polski.

automarket 2

PKO Bank Polski pochwalił się nową platformą, która dostępna jest już publicznie. Można na niej znaleźć samochody nowe, dostępne od ręki, oraz używane. Ciekawe, że nie znajdziemy tam ofert samej sprzedaży, ale także wynajem długoterminowy oraz leasing. Ta środkowa opcja jest dla mnie interesująca, bo coraz częściej rozumiem, że nie trzeba być właścicielem czegoś, aby z tego korzystać, więc rozważam w przyszłości wynajem auta, a nie jego zakup.

Sprzedaj samochód z PKO BP

Wg zapewnień PKO Banku Polskiego, na platformie mają znajdować się tylko pewne, sprawdzone technicznie auta, na które klient otrzyma gwarancję. Przy tworzeniu portalu przyświecała idea załatwienia wszystkiego przez internet, począwszy od wyboru auta, dokonanie płatności oraz dostarczenie samochodu pod dom klienta. Fajnie to brzmi, kolejna kwestia naszego życia w nowej rzeczywistości, którą można będzie załatwić bez wychodzenia z domu.

Zastanawiałem się, skąd pochodzą auta, które znalazły się w ofercie. Na dzień sporządzania niniejszego wpisu jest ich w bazie 912. Okazuje się, że to samochody z zasobów własnych spółek z Grupy Kapitałowej, a także od partnerów. Zatem Niemiec nie płakał, jak sprzedawał, nie dzwoni, że chce z powrotem swoje auto, bo wszystkie są z polskiej dystrybucji. W oficjalnym komunikacie Paweł Pach, prezes zarządu PKO Leasing, zaznacza, że chce rozszerzyć współpracę z dealerami. Jedną z ciekawostek jest możliwość zwrotu auta używanego w ciągu 5 dni i po przejechaniu nim nie więcej niż 300 km.

automarket 3 ogloszenia

Od jakiegoś czasu przyglądam się zmianom, jakie następują w procesie znajdowania i zakupu aut. Moją uwagę przykuwał dotychczas Carsmile, który oferuje wynajem długoterminowy i leasing nowych aut, a wszystkie procesy można załatwić przez internet. Platforma Automarket wydaje mi się czymś podobnym, ale, poza wynajmem oraz leasingiem, możemy kupić auta, a oferta dotyczy samochodów nowych i używanych.

Źródło: PKO Bank Polski

Wieści z Rozładowani.pl