Nieustannie przekonujemy się o rosnącej popularności podcastów. Format, który przeżywa swoje odrodzenie, bardzo zyskał na atrakcyjności. Pojawili się całkowicie nowi twórcy, a część publikuje jednocześnie podcasty oraz ich wersje wideo na YouTube. Obok podcastów nie przeszły również obojętnie media. One także publikują nowe formaty, a także te, które można usłyszeć, chociażby na radiowej antenie. Wraz z popularnością podcastów, pojawiają się kolejne aplikacje, które umożliwiają ich słuchanie. Nawet dotychczasowe rozwiązania dedykowane muzyce, wzbogaciły się o odtwarzanie podcastów. Mowa tu oczywiście o Spotify. Do tego grona dołącza także platforma streamingowa Amazona.

Podcasty w Polsce zyskują na popularności

Podcasty trafiają na Amazon Music

Amazon Music wzbogaca się o możliwość słuchania podcastów. Można powiedzieć, że podcasty trafiają do platformy Amazona z przytupem, bowiem dostępne będą w aplikacjach na iOS, Android, poprzez webowego playera oraz za pośrednictwem głośników Amazon Echo. Aplikacja Amazon Music będzie oferować użytkownikom różnego rodzaju rekomendacje. Dostępne będą kategorie audycji, top listy popularności oraz, co ciekawe, zwiastuny. Amazon chwali się, że użytkownicy będą mogli słuchać podcastów w trakcie podróży, dzięki Echo Auto. Potem przejść do aplikacji mobilnej, a zakończyć słuchanie w domu na Amazon Echo.

Fake newsy, boty, dziennikarstwo. Jak się bronić? [s03e07] WWWłaśnie Podcast

Dla Amazon Music powstaną podcasty na wyłączność

Siłą napędową podcastów w Amazon Music mają być audycje tworzone tylko na potrzeby tej platformy. Amazon zapowiedział, że już zostały udostępnione takie podcasty jak: Crime Junkie, What A Day, Radiolab, Revisionist History, Planet Money, Ear Hustle, Why Won’t You Date Me? z Nicole Byeri Stuff You Should Know. Wkrótce mają pojawić się kolejne. Jednym z nich ma być Disgraceland, poświęcony kryminalistyce i związkami z tym światem gwiazd pop. Wśród twórców, których audycje mają się pojawić na Amazon Music, będą także: DJ Khaled, Becky G, Will Smith, Dan Patricki.

Lokalne i spersonalizowane wiadomości pojawią się w Podcastach Google

Podcasty w Amazon Music dostępne już dziś

Podcasty w ramach Amazon Music startują już teraz. Dostępne będą w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Japonii. Co prawda w Polsce nie będą dostępne, ale fakt, że Amazon sięga po podcasty pokazuje, jak są one teraz bardzo popularne.

Źródło: Amazon


Posłuchaj nas!