Do czego taka funkcja może się przydać? Myślę, że wykorzystana może być w przypadku produkcji publicystycznych, poradnikowych (typu podcast), wywiadów, czy po prostu programów typu „talk-show”. Dla użytkownika mobilnego może to być również sposób na oszczędzanie danych pakietowych.

Netflix wprowadza wybór tylko ścieżki audio

androidpolice.com
androidpolice.com

Funkcja ta pojawiła się na tę chwile w aplikacjach Netflix na systemie Android. Jako jeden z pierwszych poinformował o tym serwis Android Police. Jak sugerują internauci ścieżka „tylko audio” może być przydatna do dokumentów, a nawet stand-upów. Funkcja „wyłącz wideo” widoczna jest na głównym ekranie podczas odtwarzania jakiegoś materiału w aplikacji Netflix.

androidpolice.com
androidpolice.com

Koncerty na Netflix w wersji audio?

Od razu przychodzi mi do głowy słuchanie koncertów w wersji audio podczas podróży, gdzie transfer danych jest w cenie. Warto wtedy ograniczyć zużycie pakietów, wyłączając właśnie ścieżkę wideo.

Jak na razie funkcja ta jest stopniowo wprowadzana do aplikacji Netflix. W ciągu najbliższych tygodni powinna być już dostępna na większości urządzeń. Czy się przyjmie? Przypuszczam, że taki ruch jest początkiem większej ekspansji Netflixa w branżę podcastów. Czy tak się stanie? Zobaczymy to w najbliższych miesiącach.

źródło: Android Police.


Posłuchaj nas!