POCOphone F1 na siłowni. Ile udźwignie nowy killer w GeekBench?

POCOphone F1 na siłowni. Ile udźwignie nowy killer w GeekBench?

Opublikowano 16.08.2018 15:37 -


Spotkałem się z wieloma negatywnymi komentarzami na temat nowej marki Xiaomi - Pocophone. Większość z nich opierała się na przypuszczeniu, że tanie musi być słabe/wolne/plastikowe. Pierwsze obaliła informacja o Snapie 845, drugie obalamy po pierwszych testach wydajnościowych. Jest lepiej niż dobrze!

Takie obawy wcale mnie nie dziwią, w końcu to zostaliśmy przyzwyczajeni, że aby mieć coś dobrze wykonane trzeba albo zapłacić więcej, albo zmarnować mnóstwo czasu na szukaniu. Tyczy się to niemal każdego aspektu naszego życia. A tutaj jak na przekór mamy przyziemną cenę, która jest dostępna dla każdego bez szukania (na razie nie, ale w bliskiej przyszłości). Wraz z kolejnymi dniami upływającymi po prezentacji Pocophone F1, urządzenie zamiast tracić na atrakcyjności, tylko zyskuje. Po testach wydajnościowych pozostanie nam tylko namacalna ocena wykonania.

Co drzemie pod maską?

Pocophone F1 Xiaomi to samozwańczy "mistrz szybkości" - dzięki chipsetowi Snapdragon 845 powinien być najszybszym telefonem w swojej klasie cenowej. Jak szybko? Cóż... przejdźmy do wyników z GeekBench.

Liczby potwierdzają to co już mogliśmy przewidywać - jest tak szybki, jak inne telefony wyposażone w procesor SD 845, a nawet odrobine szybszy. Widać, że inżynierowie nie spoczęli na laurach i dopracowali również oprogramowanie pod urządzenie. Różnica, która tutaj nie jest uwzględniona to koszt zakupu. Cena niektórych urządzeń z listy może wywołać zawroty głowy, dlatego tak mocno wyróżnia się tutaj Pocophone F1. Xiaomi Mi 8 kosztuje w Europie około 500 € a Asus Zenfone 5z 480 €. Jedna sztuka, która wystawiona była na Rumuńskim OLX, wystawiona była w cenie 430 EUR. Wszelakie informacje płynące z rynku potwierdzają orientacyjną cenę najsłabszej wersji na poziomie 420 EUR.

Dla przypomnienia

Może to być dobra opcja dla osób, które dbają o wydajność urządzenia nie koniecznie chcąc za to płacić krocie. Rzekoma specyfikacja wygląda następująco: 5,99-calowy wyświetlacz z rozdzielczością Full HD + (1080 x 2248 pikseli), wycięcie i niemalże bezramkowa konstrukcja. W połączeniu z Snapdragonem 845 pracować będzie min. 6 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Główny aparat będzie podwójną konfiguracją z rozdzielczością 12 i 5 MP, podczas gdy przednia kamera powinna mieć rozdzielczość 20 MP. Bateria też do słabości nie należy i oferuje pojemność 4000 mAh.

Dziś, to Zenfone 5z nosi tytuł "najtańszego telefonu ze Snapdragonem 845", ale to prawdopodobnie zmieni się 22 sierpnia, kiedy to Xiaomi zaprezentuje swoje pierwsze urządzenie spod marki Pocophone.

Wieści z Rozładowani.pl