POCO to submarka Xiaomi. Powstała, by oferować nieprzyzwoicie dobre podzespoły za przyzwoite pieniądze. Czy się udało? Myślę, że tak. Zresztą nie ja jeden. Swojego czasu sporo pisaliśmy o tym telefonie, wszystkie wpisy znajdziecie tutaj.

POCO sygnalizuje powrót

O POCO ostatnio jest głośniej. Kilka dni temu komunikowano całkowitą niezależność od Xiaomi. Teraz będzie to oddzielna marka, która będzie sama o sobie stanowić. Co więcej, Xiaomi nie będzie ingerowało w produkcje telefonów. Poinformował o tym Manu Kumar Jain w jednym z twittów.

Widzieliśmy kilka zdjęć prototypowych urządzeń. Na poniższych zdjęciach widać urządzenie, które miałoby być modelem F2 w wersji Lite. Gdy opublikowano zdjęcia, nie zaborczo się nimi przejąłem. Uznałem je za mało prawdopodobne — kolejny internetowy żart.

Teraz zdjęcia te mają więcej sensu i mogą przemycać szczątkowe informacje o planach firmy. POCO na wysłało ze swojego oficjalnego konta na Twitterze, sygnał do fanów. Enigmatyczne przesłanie w formie wideo zostało jednak szybko rozszyfrowane.

Nowy sezon to nowe urządzenie. Będzie ono nosić nazwę POCO X2. Spodziewamy się, że nie będzie to następca modelu F1 a nowa, odrębna seria. Może to być model, który będzie pozycjonowany wyżej niż F1. Może być również na odwrót i zobaczymy solidnego średniaka. To drugie w moim przekonaniu jest bardziej zasadne. Potwierdziłyby to też zdjęcia prototypów.

https://twitter.com/xiaomishka/status/1220025672858587136?s=20

Cieszymy się, że kolejny model POCO jest w drodze. Jesteśmy przekonani, że niedługo usłyszymy o nim coś więcej.

Źródło: Twitter.