Pobierz Google Camera 6.3 z szybkim dostępem do funkcji Night Sight

Pobierz Google Camera 6.3 z szybkim dostępem do funkcji Night Sight

Opublikowano 5.07.2019 11:23 -


Google w nadchodzącej wersji systemu Android Q wprowadza kilka zmian. Jedną z nich jest przebudowanie menu aplikacji służącej do fotografowania – Google Camera 6.3. Program można już pobrać i zainstalować na swoim smartfonie.

Kilka miesięcy temu Kubula pisał o funkcji Night Sight, jako potencjalnej rewolucji w mobilnej fotografii. Google Night Sight to oparta jest na machine learning, inteligentna funkcja, wspomagająca robienie zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych. Rzeczą, która wyróżnia Night Sight, jest to, że używa ona algorytmów jeszcze przed zrobieniem fotografii, a nie tylko w postprodukcji.  Funkcja przeznaczona jest na telefony Pixel.

Night Sight – nadchodzi rewolucja w mobilnej fotografii?

Google Camera 6.3 przenosi Night Sight do głównego interfejsu aplikacji. Nie jest on już schowany w zakładce more, a kosztem balansu bieli, z którego i tak większość użytkowników nie korzysta, pojawił się w głównej karuzeli wyboru trybu fotografowania. Kolejność funkcji też uległa małej zmianie. Night Sight umieszczone zostało tam, gdzie w poprzednich wersjach aplikacji była panorama. Być może przeniesienie funkcji tej do głównego menu zwiastuje, że trafi ona do innych nowych telefonów, a nie tylko do zapowiadanego na jesień Pixela 4. Byłaby to z pewnością istotna przewaga telefonów z systemem Android nad iPone’ami, które dalej kiepsko radzą sobie ze zdjęciami wykonywanymi w nocy. Tylko czy Google zdecyduje się na rezygnację z tego rozwiązania, jako ekskluzywnego dla swoich Pixeli, tylko po to, by wzmocnić Androida?

Bliższe przyjrzenie się aplikacji Google Camera 6.3. pozwala także odkryć, że programiści Google pracują nad nowym tryb – McFly. Pozwala on na zabawy z przewijaniem wideo i będzie prawdopodobnym rozwinięciem instagramowego Boomeranga. Nazwa trybu nawiązuje oczywiście do postaci Marty’ego McFly’a – bohatera serii filmów Powrót do Przyszłości.

Aplikację możecie pobrać z serwisu APK Mirror. Została ona przetestowana i działa bez problemu na Pixelu 3 i Pixelu 3a, działających w oparciu o  Android 9 Pie. Pamiętajcie jednak, że nie jest to oficjalny release i coś zawsze może pójść nie tak.

Wieści z Rozładowani.pl