Serwis YouTube testuje nową funkcję, która była dostępna w wersji mobilnej.

Na pewno niejednokrotnie mieliście ochotę albo potrzebę pobrania jakiegoś filmu z YouTube. Z pomocą oczywiście przychodziły najróżniejsze serwisy, które pomagały pobierać materiały z YouTube na komputer.

Teraz jednak może stać się to oficjalne, bo serwis YouTube testuje możliwość pobierania filmów na własne urządzenia. Do tej pory taka opcja była możliwa jedynie w wersji mobilnej i to dla użytkowników posiadających konto Premium na YouTube.

R E K L A M A

Pobieranie filmów z YouTube

Może to rozwiązać problem nielegalnego pobierania filmów z YouTube, bo taki proceder istnieje od wielu już lat. O sprawie poinformował serwis Android Police. Podobno funkcja dostępna jest na razie jako opcja eksperymentalna dla użytkowników Premium. Nowością jest właśnie pojawienie się guzika pobierania w wersji na komputerach.

Co ciekawe mamy do wyboru niemalże wszystkie dostępne standardy jakości przy pobieraniu. Brakuje tylko tej najwyższej, czyli 4K. Na razie narzędzie jest dostępne w przeglądarkach Chrome i Safari i to dla wybrańców. Jednak czy teraz taka opcja jest nam potrzebna? W dobie światłowodowego internetu, a także wszechobecnych serwisów streamingowych, odnoszę wrażenie, że YouTube trochę przespał odpowiedni na takie nowinki moment.

Pobieranie filmów na Netflix ma sens, podobnie zresztą na YouTube, ale mówię tutaj o filmach, a nie filmikach czy vlogach, których pełno na YouTubie właśnie. Czekam jednak na odpalenie oficjalnie narzędzia do pobierania i będziemy sprawdzać, czy warto jest z niego korzystać, a przede wszystkim – czy jest taka potrzeba.