Po wszystkich wzlotach wyniki Google+ nie zachwycają

Opublikowano 29.02.2012 8:39 Aktualizacja: 29.02.2012 8:40 - 1


Po wszystkich rekordach przyrostu użytkowników, wygląda na to, że szara codzienność co by nie powiedzieć ciężkie czasy szykują się dla portalu społecznościowego Google Plus. Badania, które zrealizowała firma comScore pozwoliły na wyciągnięcie dość interesujących wniosków. Wygląda na to, że zaangażowanie użytkowników G+ drastycznie spada.

W okresie od września 2011 do stycznia 2012 statystyczny użytkownik serwisu spędził na nim 3 minuty w ciągu całego miesiąca. Wynik wypada dość blado, jeśli porówna się go z wynikiem jaki osiągnął konkurent - Facebook. Tam użytkownicy poświęcili bagatela koło 7 godzin. Oczywiście porównywanie obu serwisów może być nierozsądne, ze względu na ich wielkość i popularność. Jednak pomijając ten fakt, statystyki G+ nie wyglądają imponująco. Wygląda na to, że szum i kurz, który powstał po starcie portalu społecznościowego od Google - zaczyna opadać.

Google Plus to bardzo atrakcyjne miejsce, masa ludzi z branży, ciekawe dyskusję - jednak ostatnio nie czuje potrzeby korzystania z tej społecznościówki. Zastanawiałem się wręcz nad usunięciem kont zarówno w G+ jaki i Fb - ze względu na fakt, że trwa u mnie fascynacja Twitterem a korzystanie z trzech serwisów społecznościowych zakrawa na szaleństwo ;-) Czy także wpisujecie się statystycznego użytkownika G+?

Wieści z Rozładowani.pl