To oficjalne: „Cyberpunk 2077” już wkrótce powróci do oferty PlayStation Store. 21 czerwca ma zakończyć ponad półroczną banicję, w jakiej tytuł znalazł się po nieudanym debiucie w grudniu ubiegłego roku. Gra co prawda osiągnęła niezłe wyniki sprzedażowe, ale od początku borykała się z poważnymi problemami technicznymi. W efekcie „Cyberpunk” z trudem działał na konsolach ostatniej generacji Xbox One i PlayStation 4, a liczne błędy psuły wrażenia użytkowników także na innych platformach.

Zarówno Microsoft, jak i Sony ostatecznie zaoferowały graczom zwrot pieniędzy za grę. Microsoft dodał także etykietę ostrzegawczą dla posiadaczy Xbox One w swoim sklepie Xbox. Sony zdecydowało się na jeszcze bardziej drastyczny krok, jakim było całkowite usunięcie „Cyberpunk 2077” z PlayStation Store.

Informacja o przywróceniu gry do sprzedaży, która została opublikowana za pośrednictwem kilku branżowych portali, pochodzi od samych twórców gry. Jak na razie rzecznik CD Projekt Red odmówił jednak dalszych komentarzy na temat powrotu „Cyberpunka 2077”, w tym informacji ewentualnych poprawek błędów i innych aktualizacji, jakie zaoferuje nowa wersja.

Aktualizacja 1.21 dla Cyberpunka 2077 jest już dostępna na PC i konsole

W oświadczeniu opublikowanym w serwisie Polygon Sony potwierdziło informację o przywróceniu gry do PS Store, zaznaczając przy tym, że nadal nie zaleca jej kupna posiadaczom PlayStation 4.

Użytkownicy nadal będą doświadczać problemów z wydajnością w edycji na PS4, podczas gdy CD Projekt Red kontynuuje prace nad poprawą stabilności na wszystkich platformach. Sony Interactive Entertainment zaleca granie w ten tytuł na PS4 Pro lub PS5, aby uzyskać najlepsze wrażenia.

Tymczasem jeszcze w maju przedstawiciele RED-ów zapewniali inwestorów o widocznych postępach w stabilizacji gry. Wiele wskazuje jednak na to, że liczne łatki, jakie zostały wydane w ostatnim czasie nie rozwiązały wszystkich palących problemów. Sami gracze prawdopodobnie będą musieli oswoić się z myślą, że jest to gra przeznaczona w tym momencie głównie na najnowszą generację konsol i PC.