Płynne przewijanie strony z Page Scroller

Płynne przewijanie strony z Page Scroller

Opublikowano 20.02.2012 13:53 - 1


Page Scroller to dość rozbudowany i bardzo wygodny w obsłudze skrypt, który przy pomocy jQuery urozmaici wygląd i zwiększy atrakcyjność każdej strony internetowej. Czym właściwie jest Page Scroller? Jak sama nazwa wskazuje, służy on do przewijania treści na stronie internetowej.

Autorzy do dyspozycji oddali nam drobny konfigurator, za pomocą którego – możemy skonfigurować Page Scroller dla własnych potrzeb. Można między innymi dodać menu, które nie będzie przewijało się z resztą strony. Do dyspozycji mamy możliwość umiejscowienia nawigacji. Może się ona znajdować  z lewej lub prawe części strony w postaci boksu lub w postaci paska, w nagłówku.

Ciekawostką jest dodanie przycisków (w górę i w dół) do nawigacji na stronie. Wygląda efektownie lecz zastosowanie wydaje się być mało zasadne, ze względu na zróżnicowaną rozdzielczość ekranu użytkowników. Przy swoich 1680×1050 widzę po dwie “karty” na raz a strzałki powodują tylko wyrównanie do konkretnego akapitu.

Skrypt jest bardzo łatwy w eksploatacji. Po pobraniu paczki i zaimplementowaniu jej na swojej stronie, wystarczy określić miejsca, które stanowią początek miejsca, do którego Page Scroller ma przewinąć.

Demo Pobierz

Wieści z Rozładowani.pl