Niektórzy producenci zaskakują taktyką i postanawiają sami potwierdzać niektóre plotki jeszcze daleko przed premierą – tak było chociażby z OnePlus przed pojawieniem się 7 Pro czy z Pixelem 4, którego Google niemal w całości pokazało przed oficjalną prezentacją. Apple pozostaje przy aurze tajemniczości – nie kojarzę, żeby od premiery SE firma wspominała coś o kolejnych smartfonach. Nie zmienia to faktu, że jakieś plotki pojawiają się niemal codziennie.

Specjalna wersja Galaxy S20 Plus – ukłon Samsunga w kierunku fanów K-popu

W sumie… mały ipad pro?

Tym razem użytkownik Twittera o nicku JinStore pokazał zdjęcia modeli 3D nadchodzących iPhone’ów. Dzięki nim potwierdzają się wcześniejsze informacje o zmianach w designie. Zaokrąglone boki będą trochę ostrzejsze wzorem iPada Pro. Poza tym wygląda na to, że faktycznie pojawią się aż cztery iPhone’y w trzech rozmiarach – 5.4″ (iPhone 12), 6.1″ (iPhone 12 i 12 Pro) oraz 6.7″ (iPhone 12 Pro Max).

Niezmieniona w stosunku do poprzedników jest wysepka aparatu, z tą różnicą, że w modelach Pro ma się pojawić skaner LiDAR, który odpowiada za zaawansowane funkcje AR w iPadach Pro. Co ciekawe na modelach widnieje notch, który rozmiarowo raczej nie odbiega od zeszłorocznych smartfonów. Wcześniejsze informacje wskazywały raczej na zwężenie wcięcia w ekranie.

Pomimo milczenia Apple, leakerzy w dużej mierze „pokazali” nam już iPhone 12. Przemek pisał niedawno o tym, że gigant z Cupertino pozostanie na razie przy złączu Lightning i nie przejdzie na uniwersalne USB-C. Poza tym mają być ekrany OLED i LCD, wsparcie dla 5G, 6GB RAMu, procesor A14. W jednym z modeli zadebiutuje w barwach Apple skaner linii papilarnych schowany pod ekranem.

Kody do GTA 5, jak je wpisać na PS3, PS4, X360, XONE i PC

Wzorem pozostałych flagowców 2020 roku iPhone 12 również będzie miał odświeżanie na poziomie 120Hz. By zapewnić długą pracę na baterii w modelu Pro pojemność akumulatora ma sięgać 4400 mAh, co w przypadku Apple byłoby ogromnym przeskokiem z 3046 mAh. Chociaż prawdziwy przełom zapowiada się dopiero w 2021 roku (być może znikną porty ładowania i firma postawi w pełni na bezprzewodowe ładowanie), to dwunastka pewnie znowu pobije rekordy popularności. I… chyba się nie dziwię.