PlayStation 5 oficjalnie zapowiedziane przez Sony! Nowa konsola pojawi się pod koniec 2020 roku

PlayStation 5 oficjalnie zapowiedziane przez Sony! Nowa konsola pojawi się pod koniec 2020 roku

Opublikowano 8.10.2019 18:56 -


Wreszcie nastał długo wyczekiwany przez fanów gier moment! Sony oficjalnie zapowiedziało kolejną konsolę — PlayStation 5, która ma ukazać się już na koniec przyszłego roku. Za tym idzie również zupełnie nowa technologia, kontrolery z technologią dotykową oraz wiele więcej. Przygotujcie się na prawdziwą dawkę emocji od Sony!

Wszystkie aktualizacje, jakie szykuje producent, mogą zaskoczyć niejednego gracza. Jak mówi sam Sony, zależało mu bardzo na tym, by utwierdzić swoich fanów w fakcie powstawania kolejnej konsoli. Mimo tego, że jest to dopiero początek wszelkich zapowiedzi, na pewno dostrzeżecie wiele zmian, które wpłyną na komfort rozgrywki i zapewnią Wam niesamowite przeżycia. Oto oficjalna prezentacja PlayStation 5!

Nowości w kolejnej konsoli od Sony’ego

Dzisiaj po raz pierwszy Sony użył oficjalnej nazwy kolejnej konsoli z serii PlayStation. Trzeba przyznać, że nikt nie spodziewał się potwierdzenia wszystkich plotek, które pojawiły się do tej pory w sieci. Producent postanowił jednak nie zawieść graczy i zdradził zdecydowanie więcej, niż początkowo było w planach. Od czego więc zacząć?

playstation 5

Najważniejszą zmianą, jaka zostanie wprowadzona do nowej konsoli, jest zastąpienie dotychczasowej technologii wibracji. Pojawiła się ona już w pierwszej odsłonie PlayStation, więc wymienienie wibracji na dotykowe sprzężenie zwrotne jest wielką niespodzianką. To jednak nie wszystko.

Co jeszcze zobaczymy w PlayStation 5?

Sony mocno zapowiada wprowadzenie czegoś, co nazywają wyzwalaczami adaptacyjnymi, które zostały wbudowane w przyciski spustowe. Deweloperzy mogą zaprogramować opór wyzwalaczy, dzięki czemu gracz może odczuć potężne wrażenia dotykowe. Wielu twórców gier już otrzymało wstępne wersje kontrolera, by móc projektować swoje produkcje z zupełnie nowymi funkcjami.

playstation 5

Producent wspomina także o nowym dysku SSD, zapewniającym niesamowitą szybkość oraz wydajność. Do tej pory trzeba było się bardzo nagimnastykować, aby gry działały wystarczająco płynnie. Będą się one zapisywały na dysku o rzeczywistej pojemności 100 GB w dowolnej wersji – tylko część dla jednego gracza bądź multiplayer.

Jedyną kwestią, która pozostała nieporuszona, jest oczywiście koncepcyjny wygląd konsoli. Producent nie skomentował swojego nowoczesnego designu, jednak deweloperzy zapewniają graczy, że wersja testowa była bardzo podobna do tej na zdjęciach. Na oficjalne zapewnienia Sony zapewne trzeba będzie jeszcze poczekać, jednak możemy cieszyć się faktem, że PlayStation 5 zostało oficjalnie zapowiedziane!

Źródło: Blog PlayStation

Wieści z Rozładowani.pl