Kilka dni temu pisaliśmy o potencjalnym wycieku szkiców najnowszej konsoli od Sony, czyli PlayStation 5. Konsola jest już dość długo wyczekiwana, a domysły na temat jej parametrów, a tym bardziej wyglądu, przechodzą ludzkie pojęcie.

Muszę przyznać, że jeśli faktycznie te szkice i taka wersja designu zostanie zachowana, to będzie to przełomowa generacja. Przynajmniej jeśli chodzi o wygląd, bo odbiega on w zupełności od poprzednich modeli. Po szkicach przyszedł czas na rendery, które pokazują już znacznie więcej.

R E K L A M A

https://dailyweb.pl/tajemniczy-patent-od-sony-czyzby-chodzilo-o-playstation-5/

Rysunki były różnie odbierane przez opinię publiczną, jednak render pokazuje innowacyjną wersję konsoli, która pokazuje, że przyszłość jest tu i teraz. Przypomnijmy, że szkice zostały złożone wraz z wnioskiem patentowym w maju, w Światowym Biurze Własności Intelektualnej w Brazylii. Wszystko wskazuje na to, że za całą koncepcję PlayStation 5 odpowiada dyrektor techniczny Sony, Yushiro Ootori.

playstation 5 render 1

Czy to oby na pewno Playstation 5?

Z początku było sporo wątpliwości czy patent na pewno dotyczy PS5, jednak okazało się, że szkice są opatrzone tą samą klasyfikacją co PlayStation 4. Można zatem z niemalże stuprocentową pewnością stwierdzić, że tak będzie mniej więcej wyglądać przyszłoroczna konsola od Sony. Na razie jednak nie ma ciągle oficjalnego potwierdzenia od japońskiej firmy.

playstation 5 render 2

Jeden z najbardziej znanych twórców gier, Matthew Stott, aktualnie designer w Codemaster, stwierdził, że projekt to faktycznie PlayStation 5, ale możliwe, że chodzi jedynie o zestaw deweloperski. Do klienta końcowego może zatem trafić konsola o innym wyglądzie. Stott zajął swoje stanowisko za pośrednictwem Twittera, jednak chwilę później jego wpis zniknął.

Na renderach widzimy wygląd zupełnie odmienny od PS4. Górne wycięcie znacznie się wyróżnia. Zapewne ma to wpłynąć na lepszą wentylację całego układu. Co istotne na konsoli widać aż 5 portów USB, a także przyciski i dodatkowe dwa porty z przodu.

To, co wiemy o PlayStation 5, to fakt, że premiera konsoli odbędzie się w 2020 roku. Będzie oparta o procesor AMD i grafikę 8K. Według testów deweloperskich nowa konsola ma być czterokrotnie mocniejsza od swojej poprzedniczki.