Platformy VOD oferowane przez stacje telewizyjne raczej złej sławy nie mają. Pozwalają na obejrzenie seriali, czy też programów, które przeoczyliśmy w telewizji linearnej, bądź chcemy zobaczyć kolejny odcinek zanim będzie jego emisja na tradycyjnym kanale. Dotychczas umożliwiały nam oglądanie niektórych materiałów bez ponoszenia opłat. Jedyne co, to musieliśmy oglądać reklamy. W przypadku iPli, czy też VOD od TVP nic się na razie nie zmienia. Za to Player już idzie o krok dalej i rezygnuje z udostępniania materiałów za darmo.

Player pakiety 3
Player już nic Ci nie zaoferuje za darmo. Chcesz oglądać? Płać. W najniższym pakiecie zobaczysz też reklamy 4

Player i jego pakiety

Teraz, chcąc obejrzeć cokolwiek na platformie Player trzeba będzie zapłacić. Podstawowy pakiet kosztuje 8 zł miesięcznie, ale przez 30 dni można korzystać z niego za cenę o połowę niższą. Mogłoby się wydawać, że to przepustka do bogatej bazy VOD bez reklam. No i tu dostajemy pstryczek w nos. Owszem, dostęp otrzymujemy, ale z reklamami. W tym pakiecie również nie doświadczymy materiałów w rozdzielczości 4K. Jeśli zdecydujemy się na wyższy pakiet, to zapłacimy za niego 15 zł miesięcznie. Za pierwszy miesiąc przyjdzie nam jednak ponieść niższy koszt, czyli 7,50 zł. Tutaj dostaniemy możliwość oglądania seriali, programów i filmów bez reklam. Będziemy mogli je również pobierać oraz oglądać w trybie offline. To taka full wersja, ale bez skóry, jakbyśmy powiedzieli w przypadku auta, czyli bez dostępu do kanałów na żywo. Pakiet Player+Kanały TV to już pełne bogactwo. Otrzymujemy możliwość oglądania wszystkich materiałów bez reklam. Zobaczymy także te w jakości 4K. Dostaniemy dostęp do 27 kanałów telewizyjnych na żywo.

Mimo, że płacisz, to oglądasz reklamy w najniższym pakiecie

Pakiety może nie są drogie, zwłaszcza podstawowy (8 zł). Szkoda jedynie, że jego wykupienie nie łączy się z oglądaniem materiałów bez reklam. Nie mam problemów z płaceniem za dostęp do filmów, seriali czy programów i na dzień dzisiejszy chyba bym wybrał średni pakiet, żeby tylko nie musieć oglądać kolejnych przewspaniałych mebli, proszków do prania lub tabletek na ból wszystkiego.