Dużo dzieje się na rynku telekomunikacyjnym.

Właściciel sieci Play poinformował właśnie, że firmie udało nabyć się grupę UPC Polska. Jeden z liderów polskich kablówek przechodzi zatem pod skrzydła giganta sieci komórkowych, jednego z wielkiej polskiej czwórki.

Za sieć Play odpowiada spółka P4 sp. z o.o., a całość należy do francuskiego konsorcjum iliad. 22 września firmie udało się podpisać umowę i tym samym stała się właścicielem 100% udziałów w UPC Polska sp. z o.o. . Wartość transakcji wyniosła 7 miliardów złotych podlega teraz zgodzie regulacyjnej Komisji Europejskiej.

R E K L A M A

UPC Polska przechodzi w ręce Play

Według ostatnich wyników finansowych UPC Polska to największa w tej części Europy marka należąca do dotychczasowego właściciela, czyli spółkę Liberty Global. Play od teraz będzie mógł przyspieszyć wdrażanie sieci światłowodowej w naszym kraju. UPC ma dobrze rozwinięte struktury, zatem inwestycja wydaje się być strzałem w dziesiątkę.

Integracja Play i UPC Polska stworzy wyjątkową możliwość rozwoju Play na kolejnym etapie i cieszymy się na rozpoczęcie współpracy z zespołem UPC, aby wspólnie zrealizować nasze nowe ambicje. Play ma duże doświadczenie w odpowiadaniu na potrzeby swoich klientów. UPC Polska zbudowało bardzo silną platformę opartą na wysokich standardach jakości. Play i UPC połączą swoje siły, aby stworzyć silnego operatora konwergentnego w Polsce.

– powiedział Jean Marc Harion, Prezes Zarządu Play.

Oczywiście osobną kwestią są sprawy monopolowe, gdyż przejmując UPC Play staje się gigantem telekomunikacyjnym, jakiego próżno szukać w Polsce. Orange ma dobrze rozwiniętą sieć światłowodów, ale w przypadku UPC Polska dochodzi ogromna rzesza klientów telewizji kablowej.

Nabycie UPC Polska odzwierciedla dążenie Play i iliad, aby inwestować w mobilne oraz szerokopasmowe sieci i usługi nowej generacji. Transakcja ta wiąże się z chęcią przyspieszenia inwestycji w sieć światłowodową i przyczynia się do realizacji długoterminowej ambicji rozwijania ogólnokrajowej łączności w Polsce. Liczymy, że nasze zaangażowanie wpłynie korzystnie na cyfrową transformację polskiej gospodarki i przyniesie korzyści dla konsumentów i przedsiębiorstw, również dzięki nowym kompleksowym ofertom. Z niecierpliwością czekamy na połączenie sił i powitanie pracowników UPC w rodzinie Play i iliad po uzyskaniu wymaganych zgód.

– powiedział Thomas Reynaud, Prezes Zarządu Grupy iliad.