Prócz tego Play, dorzucił darmowe wiadomości SMS i MMS do wszystkich operatorów. Dla mnie to doskonała wiadomość, gdyż w końcu przybliżamy się do standardów obowiązujących w zachodnich krajach, ale przede wszystkim dlatego, że pozostali operatorzy będą musieli wyjść na przeciw ofercie Play. Cena niespełna 80 zł to promocja dla osób przenoszących numer telefonu do sieci Play lub osób, które przedłużają umowę. Dla pozostałych klientów, abonament wynosi 89zł  i 109 zł. Pierwsza oferta z pakietem internetu 200MB lecz tylko przez pierwszy miesiąc, druga z pakietem 2GB.

Oferta dla przedłużających umowę i przenoszących numer:

2 F40 SP

Umowa jest ofertą bez telefonu i co ważne zawierana jest tylko 12 miesięcy, to doskonała wiadomość – klienci nie będą uwiązani. Nie ukrywam, że nie mogę się doczekać zakończenia bandyckiej umowy, która zawarłem w T-Mobile (ajfonów mi się zachciało ;-) ) i przejścia do Play. Mam tym samym nadzieje, że w końcu skończy się era, podziału na różne kwoty połączeń, do różnych sieci komórkowych.

Oferta dla pozostałych

2 F40 Standard1

Nowy abonament Play z pewnością zrobi niemałe zamieszanie. Teraz pozostaje rozwiązać częste problemy z zasięgiem, gdyż o ile dane było mi korzystać z tej sieci podczas wielu podróży służbowych, o tyle dochodziło do paranoi typu: brak zasięgu dużym mieście, a z kolei potrafił mieć pełen zasięg pośrodku nieokreślonego pustkowia.