Płatny Firefox pojawi się już na jesieni

Płatny Firefox pojawi się już na jesieni

Opublikowano 10.06.2019 14:49 -


Według internetowych doniesień Mozilla planuje uruchomienie płatnej wersji swojej popularnej przeglądarki Firefox. Dyrektor generalny firmy, Chris Beard, powiedział w wywiadzie dla niemieckiego T3N, że Firefox Premium zadebiutuje w październiku tego roku.

Wersja płatna będzie posiadała nowe funkcje, takie jak VPN czy bezpieczne przechowywanie w chmurze. Nie są to pierwsze eksperymenty Mozilli z VPN, wcześniej mieliśmy do czynienia z ProtonVPN, gdzie subskrypcja kosztowała 10$. Teraz oferta będzie posiadała pewną ilość przepustowości VPN za darmo, aby można było sprawdzić jej działanie. Następnie trzeba będzie uiścić miesięczną opłatę abonamentową.

Beard stanowczo podkreślił, że dotychczasowe, darmowe funkcje pozostaną darmowe:

„Chcemy wyjaśnić, że nie planuje się pobierania opłat za rzeczy, które teraz są bezpłatne. Dlatego też udostępniamy usługę subskrypcji i zaoferujemy poziom premium. Plan polega na wprowadzeniu usług na jesieni tego roku. Celem jest październik”.

Firefox blokuje Google Analytics, Mozilla tłumaczy dlaczego!

Na razie nie ma żadnych informacji o cenach, ale wersja płatna Firefoksa, która skupiać ma się na prywatności, brzmi kusząco. W obecnych czasach śledzenie naszych sieciowych ruchów jest wszechobecne, dlatego taka oferta Mozilli może być strzałem w dziesiątkę.

Wieści z Rozładowani.pl