Płatności bez podchodzenia do kasy! Carrefour testuje Tank&Go na swoich stacjach paliw

Opublikowano 30.06.2020 22:17 Aktualizacja: 1.07.2020 21:07 -


Carrefour Polska poinformował, że rozpoczyna testy nowej usługi o nazwie Tank&Go. Umożliwia ona płatność za paliwo na stacjach benzynowych Carrefour bez podchodzenia do kasy.

Carrefour ma w Polsce 40 stacji paliw. Jednak testy nowego rozwiązania płacenia za zatankowane paliwo odbywa się na wybranych stacjach w Warszawie oraz Krakowie. Tank&Go pozwala na bezkontaktowe dokonanie płatności za paliwo, czyli nie musimy odwiedzać kasy, a wszystko załatwimy za pośrednictwem smartfona.

W dobie pandemii koronawirusa zachęcani jesteśmy do zadbania o bezpieczeństwo podczas robienia zakupów i dokonywania płatności za nie. To samo tyczy się tankowania paliwa. W sklepach oraz na stacjach paliw możemy znaleźć ogłoszenia, aby w miarę możliwości płacić za produkty bezgotówkowo.

Na bezkontaktowe płacenie za paliwo jako pierwszy w Polsce pozwolił Orlen. Za pośrednictwem Orlen Pay możliwe jest płacenie na wszystkich stacjach należących do koncernu.

Co będzie niezbędne by skorzystać z Tank&Go?

Teraz taką samą możliwość testuje Carrefour, a płatności mobilne realizowane są przez Mastercard. Aby skorzystać z płatności bezkontaktowej, należy posiadać zainstalowaną aplikację “Mój Carrefour”, w której znajduje się odpowiedni moduł oraz zarejestrowane konto. Dokonywanie płatności za pomocą Tank&Go wymaga podania danych samochodu oraz aktywacji płatności mobilnych Masterpass. Zapłata za paliwo odbywa się przed jego zatankowaniem.

Carrefour tankgo

Najpierw należy wybrać dystrybutor, wprowadzić kwotę transakcji i zapłacić, co w efekcie pozwoli na rozpoczęcie tankowania. Po zakończeniu procesu użytkownikowi zostanie przesłana mailem faktura. Możliwość płacenia za paliwo poprzez Tank&Go dostępna jest w ramach testów na stacji paliw Carrefour na warszawskim Targówku oraz przy hipermarkecie Kraków Czyżyny. Jednak docelowo opcja ma się pojawić na wszystkich stacjach należących do Carrefour Polska.

Chociaż sam nie korzystam ze stacji paliw Carrefour, bo w mojej okolicy takiej nie ma, doceniam takie rozwiązanie. W szybki, bezpieczny i wygodny sposób można dokonać płatności za paliwo. Wprowadzenie takiej usługi kolejny raz pokazuje, jak wiele rzeczy możemy załatwić za jego pośrednictwem, teraz także dokonać płatności za paliwo na kolejnych stacjach benzynowych.

Autorem artykułu jest Jarosław Konstantynowicz.

Źródło: Carrefour Polska

Wieści z Rozładowani.pl