Wczoraj odbyło się specjalne wydarzenie online. Spotify prezentowało plany na przyszłość, a ekipa z firmy dzieliła się przemyśleniami i tym, co niebawem pojawi się na platformie. O nowościach pisał Kuba w swoim tekście, gdzie wspominał o streamingu wysokiej jakości (Spotify Hi-Fi). Ja jednak dopatrzyłem się innej zmiany – Spotify chce wprowadzić nowy abonament, tym razem za dostęp do podcastów.

Podcasty na Spotify cieszą się rosnącą popularnością. Nie dziwią więc plany serwisu, które mają pomóc także twórcom treści, które zamieszczane są na Spotify właśnie. Już na wiosnę tego roku firma miałaby odpalić testy w ramach nowej usługi Anchor.

Anchor nowym narzędziem Spotify dla podcasterów

Na wiosnę ruszy beta wersja narzędzia, które będzie pomocne przy tworzeniu podcastów. Testy rozpoczną się na razie w Stanach Zjednoczonych, a Anchor umożliwi publikowanie dodatkowo płatnych treści dla „najwierniejszych fanów” podcasterów.

screen: Spotify

Wprowadzenie narzędzia Anchor (nie jest to coś nowego) pozwoliłoby wszystkim twórcom zarabiać dodatkowe pieniądze na treściach, które tworzą. Na tę chwilę możliwe jest zarabianie głównie na reklamach. Porządnie przygotowane materiały na pewno znalazłyby swoje grono odbiorców, którzy z chęcią zapłacą za treści premium dostarczone przez ich ulubionych autorów.

Testy rozpoczną się niebawem, a zainteresowanie pokaże, czy usługa zostanie wprowadzona na szerszą skalę.