Podzielę się z wami osobistymi doświadczeniami ze współpracy urządzeń Apple 5G z siecią Plus.

Nie tak dawno pisałem artykuł o sieci 5G, jej możliwościach oraz zasięgu w Polsce. Informowałem wtedy, że jeżeli 5G to dla was istotna kwestia, to sieć Plus powinna być waszym wyborem ze względu na największe pokrycie terenu naszego kraju. Osobiście byłem pod wrażeniem, w jak małych miejscowościach byłem w stanie złapać zasięg superszybkiej sieci. Niestety, ostatnie wydarzenia zmuszają mnie szukać innej sieci, która zechce współpracować z firmą.

Plus nie ma umowy z Apple odnośnie 5G

O tym część osób wie, a część nie, zatem postawię sprawę jasno. ŻADEN sprzęt od Apple z modemem 5G nie będzie działał w sieci Plus z prędkością wyższą niż LTE. Dlaczego? Bo Plus jako jedyny nie podpisał umowy z Apple o współpracy. Choć nie rozumiem do końca, dlaczego do tak podstawowej funkcji potrzeba specjalnych zezwoleń, ale Plus nie powinien zwlekać z ich organizacją. Przy rozmowie z konsultantem zadałem pytanie, czy jest to sytuacja czasowa i kiedy Apple będzie działo w 5G. Otrzymałem informację, że z tego co wie, to nigdy. No… ciekawie się zapowiada.

R E K L A M A

Zrzut ekranu 2021 09 18 o 21.45.58

To, że Plus jest jedynym dostawcą, który nie umożliwia działanie sieci 5G w urządzeniach Apple, potwierdza strona amerykańskiego producenta.

Blokowanie 5G na numerach

To jest ciekawostka, która wzbudziła we mnie niedowierzanie. Mianowicie, co się stanie, jak wsadzisz swoją kartę Plus, która dotychczas działała w 5G, do iPhone 12 Pro współpracownika? Straci 5G. Tak, od czasu podmianki na chwilę karty do iPhone, straciłem kompletnie łączność 5G.

Karta była wymieniana (podejrzenie uszkodzenia), a następnie przełożona do 4 innych testowych telefonów, na których wcześniej 5G działało. Wygląda na to, że Plus po wykryciu aktywowania karty w urządzeniu Apple blokuje na numerze opcję 5G.

III (największy) minus: opiekun

Z racji na to, że mowa jest o obsłudze firmy (ok. 40 osób), mamy swojego opiekuna, którego brak profesjonalizmu spowodował przelanie czary goryczy. Naiwnie zakładałem, że przy zamawianiu 5 urządzeń Apple obsługujących sieć 5G, powinien on poinformować mnie o pewnych niedogodnościach takiego wyboru. Niestety to nie miało miejsca.

Kompletną kompromitacją jest sytuacja opisana w punkcie drugim. Po zgłoszeniu, że straciłem na swoim Samsungu S21 Ultra kompletnie 5G i że ma to bezpośredni związek z przełożeniem karty, spotkałem się z ciszą. Tak, nasz opiekun się zwyczajnie rozpłynął w powietrzu, a ja zostałem z telefonami za grube tysiące, które nie działają jak powinny.

plus 5g

Wpis ten ma na celu uprzedzenie was wszystkich, użytkowników prywatnych jak i firmowych, przed niedogodnościami, z jakimi możecie się spotkać w przypadku chęci korzystania z sieci 5G w sieci Plus. Nie jest to jedyna sieć na rynku, zatem zastanówcie się dwa razy.

 


Posłuchaj nas!