Premiera PS5 już kilka miesięcy za nami, jednak do dzisiaj są problemy z dostępnością najnowszej konsoli od Sony. Problemy to mało powiedziane, bo konsola praktycznie jest niedostępna w Polsce, ale nie tylko w naszym kraju. Pojedyncze sztuki trafiają co kilka dni do sklepów online, jednak znikają one w mgnieniu oka.

I nie chodzi tutaj o to, że jest olbrzymie zapotrzebowanie. Problem dostępności istnieje już od premiery, Sony dało ciała i to po całej linii. Już pod koniec ubiegłego roku głośno było, jak polskie sklepy zwracały pieniądze, bo konsole na ich magazyny po prostu nie dojechały. Czy to się zmieni?

Sony PS5 z utrudnioną dostępnością co najmniej do jesieni

Okazuje się, że wspomniane problemy szybko się nie skończą. Potwierdza to CEO PlayStation, Jim Ryan. Według niego winna jest nie tylko pandemia, ale także problem z dostawami podzespołów do konsoli. Jim Ryan udzielił kilku wywiadów w tym tygodniu. Zdradził m.in., że na PC pojawią się kolejne gry, które do tej pory trafiały na wyłączność na PlayStation. Jako pierwsza tegoroczna produkcja na PC prosto z PS4 trafi gra Days Gone. Premiera w maju 2021.

Jeśli więc planowaliście zakup konsoli PS5 na wiosnę, bo „powinno być łatwiej ją dostać” – możecie sobie odpuścić plany i uzbroić się w cierpliwość. Nic nie powinno się zmienić w porównaniu do poprzednich miesięcy. Jest jeszcze oczywiście alternatywa: Xbox Series X ;)

Popyt był większy, niż się spodziewaliśmy. To, wraz ze złożonością problemów związanych z łańcuchem dostaw, spowodowało nieco niższą podaż, niż początkowo przewidywaliśmy

-powiedział Jim Ryan w wypowiedzi dla Washington Post.

źródło: Washington Post


Posłuchaj nas!