PlanetSide Arena zapowiedziana - strzelanka na dużą skalę

PlanetSide Arena zapowiedziana – strzelanka na dużą skalę

Opublikowano 14.12.2018 8:27 -


Ostatnia część serii PlanetSide wydana była dość dawno jak na błyskawicznie zmieniającą się branżę gier, bo w 2015 roku. Ten dystans liczę zresztą z pewną łagodnością według premiery wersji na PS4, ponieważ odsłona pecetowa PlanetSide 2 wyszła jeszcze wcześniej — w roku 2012.

Teraz studio Daybreak Games zapowiedziało nową grę osadzoną w tej serii. PlanetSide Arena ma być dalej klasycznym shooterem, z elementami bitew toczonych na wielką skalę. Jak zapewniają twórcy, w tej części zostaniemy przeniesieni na zupełnie nowe areny, które będą mogły pomieścić nawet 1000 graczy.

PlanetSide Arena zapowiedź gry

PlanetSide Arena — bitwy na wielką skalę

Premiera gry na PC już 29 stycznia 2019 na platformie Steam. Na starcie otrzymamy trzy podstawowe tryby gry: przede wszystkim Massive Clash, gdzie będziemy mogli rozgrywać bitwy w grupach po 500 graczy. Dwa pozostałe to Solo Battle Royale, a także Battle Royale w wersji drużynowej.

Co istotne będziemy mieli do wyboru aż trzy klasy postaci: Medyk, Inżynier i Szturmowiec. Każda z klas wyposażona będzie w osobisty pojazd, plecak odrzutowy i zdolności. Umiejętności będzie można oczywiście rozwijać w trakcie gry. Pozwoli to na budowanie rozwiniętych strategii w rozgrywce.

W późniejszym terminie otrzymamy kolejne tryby: Capture the Flag, Team Deathmatch, Search and Destroy, a także  Global Conquest. Zostaną one wprowadzone razem z kolejnymi sezonami.

Nowa część gry to bez wątpienia krok w kierunku zwiększenia skali rozgrywki. Gra jest już dostępna w zamówieniach przedpremierowych na Steamie.

Wieści z Rozładowani.pl