Pierwsze opinie, które się pojawiły były dość mieszane. Po pierwszych minutach euforii, pojawiły się zastrzeżenia. Przede wszystkim posiadając własną stronę na G+, nie mieliśmy podglądu na osoby, które śledzą naszą markę. Pojawiała się tylko ich ilość. Co ciekawe, dziś Google zaskoczyło i widzimy także avatary naszych fanów pod ich ogólną liczbą. Kolejną wadą, jest brak możliwości zdefiniowania kilku administratorów marki. Dość dziwne, że Google przeoczyło tak istotną funkcjonalność wprowadzając usługę Stron. Po cichu mam nadzieję, że szykują coś wielkiego w tym zakresie, zamiast iść na łatwiznę i zgapić rozwiązanie prosto z konkurencyjnego Facebooka.

Prócz popularnych Stron, pojawiło się także narzędzie do ich promocji. Całość za sprawą tzw. Plakietek. Google udostępniło narzędzie, za pomocą którego możemy utworzyć plakietki naszej strony dostępnej na Google Plus. Rozwiązanie bardzo podobne, do tego dostępnego z Facebooka (Znajdź nas na Facebooku).

Za jego pomocą, możemy wybrać jeden z sześciu plakietek lub ikon. Po podaniu adresu profilu naszej marki, utworzonej na portalu społecznościowym od Google, pojawi się jego podgląd.

Interfejs do tworzenia plakietki Twojej marki na G+

Do wyboru mamy kilka wielkości ikon, po wskazaniu wybranej wygenerowany zostanie kod, gotowy do umieszczenia na naszej stronie internetowej. Najciekawsze wydają się być dwie pierwsze, dostępne opcje. Mianowicie: plakietka. Możemy wybrać między rozmiarem standardowym lub małym.

Po jej wybraniu pojawi się widget, który wyświetli miniaturki zdjęć naszych fanów, ich łączną ilość a także przycisk umożliwiający dołączenie do kręgów naszej marki. Niestety jest jeden mały kruczek, o ile ikony możemy używać bez ograniczeń, to najciekawsze: plakietki nie są jeszcze dostępne. Czekam z niecierpliwością.

Tym samym zapraszam was do dołączenia do grona czytelników bloga lubik.info na Google+ :-)


Posłuchaj nas!