Plague Inc. znika z Apple App Store w Chinach

Plague Inc. znika z Apple App Store w Chinach

Opublikowano 28.02.2020 11:10 Aktualizacja: 28.02.2020 11:34 -


Popularna gra Plague Inc. została usunięta ze sklepu Apple App Store. Producent nie otrzymał jeszcze odpowiedzi, co skłoniło do takich drastycznych działań chiński rząd. Znamy jedynie lakoniczny komunikat ze sklepu.

Plague Inc. to gra, którą stworzyło brytyjskie studio Ndemic Creation. Powstała ona 8 lat temu. Chociaż początkowo dostępna była tylko na systemy Android i Apple, to dziś można ją pobrać również na inne platformy. Niecałe dwa lata temu Plague Inc. zadebiutowała również jako planszówka. Zadaniem gracza było stworzenie choroby, która obejmie swym zasięgiem jak największą grupę ludzi. Czy to jest właśnie powód, dla którego usunięto ją z chińskiego App Store?

Plague Inc. znika i nie wiadomo czy wróci

Niedawno Alicja pisała o grze Pandemic, która została wycofana z oferty sklepu Epic. To gra oparta na popularnej planszówce, w której celem jest walka z chorobą i ocalenie świata. W przypadku Pandemic poszło jednak o żerowanie twórców na tragedii związanej z epidemią koronawirusa.

Wirus z Wuhan, czyli SARS-CoV-2 i choroba, którą wywołuje COVID-19 to niewątpliwie sprawca zamieszania wokół popularnej gry Plague Inc., która została usunięta ze sklepu Apple. Oficjalny powód usunięcia aplikacji jest lakoniczny i dość pojemny — gra zawiera treści, które są nielegalne w Chinach.

Producent gry nadal zastanawia się, czy sytuacja ma związek z wybuchem epidemii koronawirusa, bo w sumie żadnej wiadomości uściślającej powód usunięcia nie dostał. Zaznacza za to, że gra miała dużą wartość dydaktyczną, którą nie zaraz zauważały organizacje zdrowotne. Co więcej, producent współpracuje z kilkoma podobnymi ośrodkami, aby przemycić do gry wiedzę na temat wirusa i środków ochrony przed nim.

Co ciekawe, gra zyskuje często na popularności w chwilach, gdy świat ogarniają kolejne epidemie. Na początku miesiąca było już pewnym, że epidemia koronawirusa przysparza popularności grze. Zanotowano kolejne rekordy! Na samej platformie Steam, w jednej chwili grało ponad 18000 graczy. W wielu krajach w tym USA i Chinach gra Plague Inc. jest numerem jeden w kategorii płatnych gier, a producent informuje o rekordowej ilości 130000000 sprzedanych kopii gier.

Źródło: komunikat prasowy.

Wieści z Rozładowani.pl