Placeit.net to dynamicznie rozwijający się serwis, dzięki któremu bez problemów stworzysz logo, ulotki, plakaty czy filmy promocyjne, bez pomocy grafika.

W lipcu zeszłego roku Envato właściciel takich serwisów jak Tuts+, Envato Elements oraz marketów, takich jak Theme Forest, Code Canyon czy Audio Jungle, zakupił serwis Placeit.  Startup ten, założony i rozwijany praktycznie jednoosobowo przez Navida Safabakhsha, znany był z udostępniania możliwości umieszczania grafik w mockupach, bezpośrednio ze strony www, bez konieczności używania skomplikowanych i drogich programów graficznych.

Dołączenie do rodziny Envato pozwoliło Placeit na znaczny rozwój nie tylko samego serwisu, ale też bazy klientów. Już w momencie zakupu startupu, Placeit ogłosił nowy plan abonamentowy oraz pochwalił się dodaniem do swojej oferty 974 nowych szablonów i mockupów, oraz zapowiedział rozszerzenie usług o logo, bardziej skomplikowane grafiki czy video.

mockup koszulek stworzony za pomocą placeit

Sprawdziłem kiedyś Placeit i uznałem, że nie jest to narzędzie dla mnie. Nie oferowało ono nic, czego nie byłbym w stanie zrobić sam, przy pomocy ogólnie dostępnych darmowych mockupów i oprogramowania, które i tak miałem zakupione. Zaoszczędzone środki wolałem wydać na mockupy premium, które nie miały swoich darmowych odpowiedników, były znacznie lepszej jakości lub lepiej pasowały mi do koncepcji.

Daily websters - logo stworzone w placeit

Po pół roku od zakupu przez Envato serwisu wróciłem do Placeit, by przyjrzeć się, jak na jego ofertę wpłynęła zmiana właściciela. Pierwsze co się rzuca w oczy to zdecydowanie większe możliwości, które daje serwis. Zgodnie z zapowiedziami, poza mockupami, których też jest dużo więcej, pojawiła się możliwość tworzenia logo, grafik do mediów społecznościowych, plakatów, ulotek czy prostych wideo. Wszystko to, bez limitu, w cenie 29$ miesięcznie (możesz także kupować poszczególne projekty osobno, w cenach od 2$).

Brzydkie Pająki – logo stworzone za pomocą placeit

Mnie najbardziej przypadło do gustu tworzenie logo, zwłaszcza tych na kształt amerykańskich znaków sportowych. Część efektów moich zabaw widzicie w tym wpisie. Placeit pozwala na dość spore możliwości modyfikacji znaku. Do wyboru mamy kilkadziesiąt wektorowych postaci i kilkanaście fontów, w różnych rozmiarach. Do tego dostajemy różne możliwości modyfikacji kolorystyki, dzięki czemu nasze logo, mimo że stworzone z kreatora, może różnić się znacznie od innych znaków stworzonych za pomocą narzędzia od Envato. 

Oczywiście wbrew dość przewrotnemu tytułowi, serwisy typu Placeit nie zastąpią żadnego poważnego projektanta. Narzędzie wydaje się jednak ciekawą alternatywą dla wszystkich blogerów, marketingowców czy osób zarządzających małymi przedsiębiorstwami, czy szkołami, którzy nie mają umiejętności graficznych, a chcą czegoś więcej, niż oferuje im Canva. Przy pomocy kreatora stworzysz też ciekawe logo dla swojej osiedlowej drużyny sportowej czy e-sportowej i nie zapłacisz za nie zbyt wiele. Z ciekawością będę przyglądał się dalszym działaniom serwisu Placeit, zwłaszcza że poza dużą ilością nowych klientów, połączenie z Envato pozwoliło na pozyskanie wielu bardzo dobrych projektantów, którzy wcześniej tworzyli grafiki dla marketów Envato, a teraz mogą wspomóc Placeit.