Niebawem odbędzie się premiera Google Pixel 5. Dlatego też w sieci pojawiają się coraz to nowsze doniesienia na jego temat. Od nowego smartfona Google oczekuje się wiele. Tymczasem serwis WinFuture.de podaje, że miał dostęp do oficjalnej specyfikacji Pixela 5. Przyznaję, że na papierze prezentuje się obiecująco.

Google Pixel 5

Google Pixel 5 – specyfikacja

Według danych przekazywanych przez WinFuture.de Google Pixel 5 wyposażony zostanie w procesor Snapdragon 765G. Zatem smartfon będzie wspierał łączność 5G. W urządzeniu znajdziemy 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci na dane. 6-calowy wyświetlacz ma prezentować obraz w rozdzielczości 2340 x 1080 px, w formacie 19.5:9, przy jednoczesnym zachowaniu gęstości pikseli na poziomie 432 ppi. Będzie to jednostka z odświeżaniem 90 Hz. Co ciekawe, będzie ona pokryta szkłem Gorilla Glass 6. Ponadto, wyświetlacz zapewni obsługę HDR. W Google Pixel 5 znajdzie się bateria o pojemności 4080 mAh. Jej szybkie ładowanie ma zapewnić ładowarka o mocy 18 W. W smartfonie pojawi się także ładowanie bezprzewodowe oraz możliwość ładowania wstecznego. Urządzenie trafi do sprzedaży z Androidem 11 na pokładzie.

Aparaty

Smartfony Google Pixel słyną ze świetnych aparatów. Nie może być inaczej w tym przypadku. Przedni aparat umieszczony został w lewym górnym rogu urządzenia. Ma on 8 Mpx i potrafi nagrywać wideo w rozdzielczości 1080p w 30 kl/s. Z tyłu Google Pixel 5 umieszczono 2 aparaty. Główny ma rozdzielczość 12,2 Mpx. WinFuture.de podaje, że na pokładzie nowego smartfona Google znajdzie się optyczna oraz elektroniczna stabilizacja obrazu. Z kolei drugi aparat to jednostka szerokokątna. Jej pole widzenia wynosi 107 stopni. Dzięki temu aparatowi możliwe będzie wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 16 Mpx.

Google Pixel 5

Cena Google Pixel 5

Co prawda oficjalnie zobaczymy nowego smartfona Google 30 września. Jednak WinFuture.de podaje, że do sprzedaży trafi on w kolorze czarnym oraz zielonym. Cena Google Pixel 5 w Niemczech ma wynosić 629 Euro.

Źródło: WinFuture.de