Zamknięcie siłowni spowodowane hipotetyczną walką z pandemią koronawirusa bardzo zasmuciła wielu znanych mi sportowych świrów. Teraz, dzięki projektowi z Kickstartera, mini siłownie możesz mieć we własnej sypialni.

Wszystko za sprawą projektu na Kickstarterze. Firma PIVOT Fitness zaprezentowała projekt łóżka, które po złożeniu staje się miejscem do treningów. Miejsce możesz zagospodarować na wiele sposobów. Możesz wstawić ławeczkę, przyrząd do podciągania czy matę do jogi.

pivot bed

PIVOT Bed oferowana jest w czterech wersjach – gołej, którą rozbudowywać będzie można o elementy, z planowanego na 2021 rok sklepu, wersję z matą fitness, wersję z power rackiem oraz wersję ultimate z matą i power rackiem. Ceny? Od £750 do  £1750 bez VAT. To dość sporo, jak na sprzęt, do którego trzeba dokupić, w zależności od upodobań, chociażby ławeczkę czy sztangi, a także… materac.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

PIVOT Bed jest moim zdaniem świetnym pomysłem, zwłaszcza w dobie pandemii, gdy siłownie i kluby fitness są pozamykane. Nie wstawiłbym czegoś takiego do własnej sypialni, jednak pokój do ćwiczeń, przekształcany w razie potrzeby w sypialnie dla gości, brzmi już zdecydowanie lepiej. Lepiej nie brzmi cena. Po doliczeniu VATu to prawie 12 000 złotych, za wersję najbardziej rozbudowaną, którą i tak trzeba doposażyć. To dużo, nawet jak na zarobki programistów.

Jak pandemia wpłynęła na aktywność fizyczną? Raport Garmina

W Kickstarterowej kampanii PIVOT Bed zdecydowało się wesprzeć 55 osób. Twórcy kampanii zebrali już 314,448 z planowanych prawie miliona złotych. Zbiórka trwa jeszcze 25 dni, więc jest szansa, że zakończy się powodzeniem. Kickstarterowy projekt znajdziecie tutaj.