Pionierska Record - poznajcie polskie studio, które wydaje muzykę na dyskietkach i kasetach

Pionierska Record – poznajcie polskie studio, które wydaje muzykę na dyskietkach i kasetach

Opublikowano 19.07.2019 14:21 -


Nie jestem już pewien, gdzie i kiedy trafiłem na tę małą, polską wytwórnię, która wydaje muzykę na dyskietkach i kasetach. Teraz, przy okazji nowych premier, chciałbym ją przedstawić też Wam. Poznajcie Pionierska Record!

Od dawna nie śledzę polskiej demosceny i mikro wydawnictw oraz tych wszystkich, którzy wydają swoją twórczość poza głównym nurtem. Wiadomość o tym, że to wszystko ciągle u nas działa, bardzo mnie ucieszyła.

Nowe albumy na dyskietkach i kasetach

O Pionierska Record przypomniałem sobie dzięki jednej z grup o tematyce retro na Facebooku. W zeszłym tygodniu premierę miała nowa dyskietka z nagraniem od Yerzmyey’go, a niedługo planowane są też nowe premiery.

Od razu tłumaczę, że nie jest to muzyka popularna i nie trafi we wszystkie gusta. Z racji nośnika, na którym jest wydana, nie trafi też do wszystkich chętnych. Istnieje możliwość kupna muzyki w wydaniu cyfrowym, ale chyba nie o to tu chodzi ;).

Tak sami piszą o sobie:

D.I.Y. Micro label founded in 2014 by Mateusz Tymura and Adam Frankiewicz in Białystok (Poland). Operating outside mainstream. Released on cassette tapes till the end of 2018 and now focused on Floppy Disks.
Our story is a very limited singles issued on FDD 1.44 MB disks. It’s about one track or more, but around 3:00 minutes long. A bit about recycling, and about the music formats, limitations e.t.c. It is also, a bit of surprise, a little such of promotion, a showcase. Completely dead media that suddenly becomes alive through it content. Use the material, use an a object.

Więcej informacji znajdziecie na profilu studia na Facebooku:
https://www.facebook.com/pionierska/

Wydane kasety, dyskietki oraz wersje cyfrowe zakupicie tutaj:
https://pionierskarecords.bandcamp.com/

Wieści z Rozładowani.pl