Pioneer E6 Wireless: bezprzewodowe słuchawki dla sportowców

Pioneer E6 Wireless: bezprzewodowe słuchawki dla sportowców

Opublikowano 9.07.2019 9:45 Aktualizacja: 29.07.2019 12:24 - Akcja Partnerska


Afrykańskie upały nie sprzyjają bieganiu. Ja musiałem się przemóc, by zrecenzować dla Was słuchawki Pioneer E6 Wireless, które dedykowane są sportowcom.

Pioneer to japońska korporacja specjalizująca się w sprzęcie audio. Firma została założona w Tokio w 1937 roku jako przedsiębiorstwo naprawiające głośniki. W 1962 roku firma zaprezentowała pierwszy na świecie system stereo w oddzielnych obudowach, a w 1975 pierwszy na świecie samochodowy odtwarzacz stereo.

Pioneer wprowadził na rynek także pierwszy na świecie odtwarzacz LaserDisc, pierwszy system nawigacji samochodowej GPS czy pierwszy odtwarzacz DVD/LD/CD oraz pierwszą nagrywarkę DVD – RW. Pioneer współpracował także przy tworzeniu kabla TV, przenośnego odtwarzacza płyt CD, wyświetlacza plazmowego oraz OLED. Jak widać, firma ta była i jest pionierem w wielu gałęziach szeroko rozumianej branży audio-wideo. Z przyjemnością przystępowałem więc do testów pierwszego w moim życiu sprzętu od Pioneera.

Opakowanie Pioneer e6 Wireless

Opakowanie i zawartość

Słuchawki dostajemy w małym, kompaktowym opakowaniu kartonowym. W środku plastikowa wytłaczanka ze wszystkim, co niezbędne, czyli słuchawkami, gumkami w różnych rozmiarach, kablem do ładowania, instrukcją i klipsem do kabla. Przydałby się jeszcze jakiś mały woreczek do przechowywania słuchawek, tak by móc je wrzucić w bagaż i nie martwić się, że się porysują lub uszkodzą.

Pioneer e6 Wireless Zawartość opakowania

Wygląd i wykonanie słuchawek Pioneer E6 Wireless

Słuchawki, które ja dostałem do testów, są w bardzo ciekawym zestawieniu kolorystycznym. Błękit uzupełniono tu szarością. Słuchawki mi się podobają i bardzo doceniam to, że Pioneer nie poszedł na łatwiznę i odważył się na kolorystyczne eksperymenty. Z pewnością jest to także bardzo praktyczne, bo słuchawki mniej się będą brudzić, niż gdyby były białe. Słuchawki Pioneer E6 Wireless występują też w innych wersjach kolorystycznych: szaro-seledynowym, szaro-czarnym i szaro-różowym. Nie będzie więc problemów z dopasowaniem słuchawek do stroju, w którym biegasz.

Słuchawki Pioneer E6 Wireless są wykonane bardzo dobrze. Nic nie trzeszczy, nie skrzypi. Gruby na 2,0 mm kabel nie plącze się i sprawia wrażenie porządnego. Pilot jest przyjemny w dotyku i nie sprawia problemów w użytkowaniu. Słuchawki wyglądem i jakością wykonania spokojnie mogłyby aspirować do wyższej półki cenowej.

Bateria i czas pracy

Według producenta słuchawki na jednym ładowaniu powinny działać przez 6 godzin. Jest to czas, który w zupełności powinien wystarczyć do przebiegnięcia maratonu. Ironmana na tych słuchawkach nie skończysz, jednak z treningami praktycznie każdej dyscypliny nie powinno być problemów. Mnie, przy ciągłym słuchaniu muzyki, przy głośności na około 3/4 mocy, udało się uzyskać prawie 7 godzin użytkowania słuchawek. Ładowanie baterii według danych producenta trwa 1,5 godziny i mniej więcej takiego czasu będziesz potrzebować, by naładować swoje Pioneery.

Pioneer SPH-10BT – poznajcie radio samochodowe w pełni sterowane smartfonem

Zasięg i wygoda

Słuchawki Pioneer E6 Wireless posiadają moduł Bluetooth w wersji 4.2. Zaskoczony byłem zasięgiem, który oferują słuchawki. Mam wrażenie, że słuchawki Pioneera mają najlepszy zasięg z testowanych przeze mnie ostatnio sprzętów z Bluetoothem w wersji 4.2. Bez problemów i przerywającej się muzyki poruszałem się po mieszkaniu, gdy telefon znajdował się w jednym miejscu. Wprawdzie najczęściej podczas biegania czy ćwiczeń telefon będziesz mieć przy sobie, przytwierdzony do paska, bądź w etui na ręku, jednak silny sygnał, niesprawiający niemiłych niespodzianek, jest zawsze plusem.

Nigdy nie pasowały mi szeroko rozumiane słuchawki sportowe. Testowałem różne modele i wszystkie albo mi wypadały, albo powodowały dyskomfort. Prawdopodobnie to wina tego, jak zbudowane są moje uszy. Budowa słuchawek Pioneer E6 Wireless sprawia, że nie ma szans, że zgubisz je podczas biegu. Ponadto producent dokłada trzy wielkości gumek, dzięki którym dopasujesz słuchawki do swoich uszu.

Słuchawki ważą 19 gramów i wydaje mi się to odpowiednią wagą dla tego typu sprzętu. Nie są one ani za ciężkie, ani za lekkie. Pioneer E6 Wireless są zgodne z IPX4s, więc niestraszny będzie Ci pot czy przypadkowe ochlapanie wodą. Ja swoje testowałem również w wannie i dalej żyję, jednak nie polecam tego robić w domu.

Użytkownicy telefonów z systemem Android mają możliwość ściągnięcia aplikacji Pioneer Notification App, która pozwala czytać powiadomienia tekstowe, jak SMS-y i maile oraz otrzymywać alerty dotyczące aktualizacji kalendarza, wiadomości i wiele innych. Ja niestety nie miałem możliwości sprawdzenia tego rozwiązania. Jeżeli jednak korzystasz z asystenta Google, to z pewnością ta funkcja przypadnie Ci do gustu. Żałuję, że Pioneer nie ma podobnego rozwiązania dla właścicieli iPhone’ów, jednak wiem, że Siri jest niestety daleko za rozwiązaniem od Google.

[VIDEO] Recenzja Pioneer S9 Wireless NC (SE‑MS9BN) – słuchawki, które trzeba wziąć pod uwagę

Jakość dźwięku

Producent zachwala swój produkt, pisząc: dołączone 8 mm dynamiczne przetworniki z magnesem z metali z ziem rzadkich dają imponującą moc oraz rytm z otwartym pasmem średnich zakresów, muskularnymi basami i wyrazistym odtwarzaniem szczegółów. Po takim opisie spodziewałem się wiele. Niestety, dla mnie jako użytkownika słuchawek z mocnym basem, ten w Pioneerach wcale nie jest muskularny. Jest wręcz dość płaski i niezauważalny. Pozostałe pasma grają przyjemnie i czysto. Trochę więcej spodziewałem się po tej legendarnej firmie, jednak wszystko tłumaczy półka cenowa. Gdy ktoś oczekuje lepszej jakości dźwięku, powinien raczej spoglądać w stronę Pioneerów SE-E8TW, które na łamach DailyWeba testował Kubula. Wszelkie niedoskonałości słuchawek nikną w momencie, gdy wychodzisz w nich biegać. Nie zastanawiasz się wtedy nad tym, o ile głębszy mógłby być bas i czy sopran gdzieś nie niknie. Chcesz wtedy biec szybciej, dalej lub jak ja – po prostu przeżyć.

Pioneer SE-E8TW – bezprzewodowe słuchawki fitness klasy premium [RECENZJA]

Werdykt

Podsumowując: Pioneer E6 Wireless to ciekawe słuchawki zaprojektowane z myślą o sportowcach. Nie znajdziesz tu niesamowitego brzmienia. Jest za to tak potrzebna sportowcom wodoodporność, solidny design i dobra bateria. W tej cenie nie można liczyć na więcej. Jeżeli szukasz solidnych słuchawek, które – bez strachu, że się rozładują albo uszkodzą – weźmiesz ze sobą na wieczorny jogging, czy przejażdżkę na rowerze to Pioneer E6 Wireless będą dobrym wyborem.


Sprzęt do testów otrzymaliśmy od Pioneer Polska.

Wieści z Rozładowani.pl