Pinry - czyli stwórz swój własny Pinterest

Pinry – czyli stwórz swój własny Pinterest

Opublikowano 9.04.2013 7:31 Aktualizacja: 2.12.2013 12:15 -


Patrząc na to co spowodowało największe zamieszanie jeśli mowa o nowych, stosunkowo rewolucyjnych serwisach internetowych – nie sposób wspomnieć o Pinterest. Serwis, który rozumieją tylko kobiety, dla mnie z kompletnie nieczytelnym interfejsem i kompletnym chaosem wpisów odniósł ogromny sukces. Pojawiło się w sieci wiele wiernych kopii tego serwisu, nawet na naszej polskiej scenie. Co ciekawe radzą sobie one całkiem nieźle.

Jeśli ktoś będzie na tyle szalony by postawić kolejną kopię Pinterestu powinien zainteresować się skryptem Pinry. Jest ono wierną kopią popularnego serwisu, który opakowany jest w gotowy skrypt gotowy do uruchomienia na serwerze. Oczywiście nie zalecam tworzenia klonu Pintrestu, ale być może ktoś znajdzie zastosowanie do własnych potrzeb.

Pinry ogólnie jest stosunkowo prostym skryptem, który obsługuje tagi, profile a także pozwoli na rejestracje użytkowników. Jego największą wadą jest technologia w której został wykonany, tj. Python (Django). Za pośrednictwem Pinry można publikować zarówno zwykłe statyczne grafiki ale także pliki multimedialne.

Demo Pobierz

Wieści z Rozładowani.pl