Piesełcoin jest już warty prawie 750 tysięcy dolarów!

Piesełcoin jest już warty prawie 750 tysięcy dolarów!

Opublikowano 21.09.2018 8:59 -


Vitalik Buterin ogłosił niedawno, że kryptowaluty mają już najlepsze czasy za sobą. Czy mu wierzyć? Na pewno nie wolno Buterina ignorować, w końcu to on stworzył jedną z najbardziej znanych kryptowalut, czyli Ethereum. Czarną wizję potwierdza zresztą ostatni krach, podczas którego odnotowano spadek wartości takiego Ethereum o 70% (względem wartości dolara). Są jednak waluty, które pną się w górę pomimo przeciwności – np. piesełcoin.

Oficjalna nazwa waluty brzmi oczywiście inaczej – Dogecoin – ale wplątanie w to pieseła nie jest tylko nieśmiesznym żartem prowadzącego (prowadzącej). Patronem Dogecoina jest bowiem pieseł we własnej osobie – znany z wielu memów pies rasy Shiba inu. Na wszelki wypadek pozwolę go sobie Wam przypomnieć:

Podczas gdy rynek kryptowalut chwieje się w posadach Dogecoin awansował na 17 miejsce na liście największych alternatywnych środków płatniczych i w ciągu miesiąca zwiększył swoją wartość o ponad 150%. W sumie jest warty razem prawie ¾ miliona. Serio. Rozumiem jednak Wasze zdziwienie – nawet twórca Dogecoina jest zaszokowany, zwłaszcza że waluta miała być jedynie formą żartu.

Dlaczego moje żarty nie stają się takie drogocenne, co?

Mimo kuszącego wzrostu wartości nie radziłabym Wam jednak inwestować w piesełcoiny. Wszystkie żarty przestają przecież kiedyś śmieszyć.

Wieści z Rozładowani.pl