Pierwszy zwiastun "No Time to Die" i wielki powrót Jamesa Bonda

Pierwszy zwiastun "No Time to Die" i wielki powrót Jamesa Bonda

Opublikowano 4.12.2019 18:53 -


Szybkie samochody oraz piękne kobiety to najlepsza definicja filmów o przygodach słynnego Agenta 007. James Bond stał się klasyką kina, która jest świetnie znana zarówno starszemu, jak i młodszemu pokoleniu. Mimo tego, że od wielu lat w rolę głównego bohatera wcielało się już kilku aktorów, pokonywania złoczyńców jest nadal tak samo ekscytujące. Myślę, że właśnie to skłoniło Daniela Craiga do ponownego pojawienia się na ekranie i walki ze złem u boku najpiękniejszych aktorek. Wreszcie przyszła pora, by nieco uchylić rąbka tajemnicy, związanej z najnowszym filmem z serii.

No Time to Die to 25 z kolei produkcja, jaka będzie opowiadała o losach Jamesa Bonda. Od poprzedniej części do czasu premiery minie prawie 5 lat – aż tyle reżyser postanowił trzymać fanów w niepewności. Na szczęście o rozpoczęciu produkcji oraz kolejnej roli Craiga było głośno już jakiś czas temu, co nieco uspokoiło pogłoski o tym, jakoby następny aktor wycofał się z roli brytyjskiego agenta. Teraz, widząc zwiastun, mamy pewność, że ponownie czeka nas mnóstwo akcji, wyścigów szybkimi samochodami oraz cudownych kobiet u boku Jamesa. Zresztą przekonajcie się sami!

Jak wyglądała historia Agenta 007 od początku, aż do teraz?

Pierwszy film pod tytułem Doktor No miał swoją premierę w 1962 roku. Wtedy to w rolę dzielnego agenta wcielił się Sean Connery, uważany przez wielu fanów za najlepszego aktora dotychczas. W końcu jako James Bond pokazał się światu aż 6 razy. Między jego wystąpieniami raz zagrał także George Lanzeby, który jednak nie zdobył serca widzów i zakończył karierę właśnie tym jednym filmem.

Kolejnym aktorem w tej roli został Roger Moore, debiutując w filmie Żyj i pozwól umrzeć w 1973 roku. Do tej pory jest to jedyna osoba, której udało się zagrać Jamesa Bonda aż 7 razy! Należał też do grona najstarszych aktorów w tej roli – rozpoczynał nagrania, mając 45 lat, a kończył w wieku 57. Mimo to był uwielbiany przez widzów i cieszył się wielką sławą na długie lata po odejściu z obsady.

Jego miejsce zajął na chwilę Timothy Dalton. To właśnie od tej postaci rozpoczęła się znajomość przygód Jamesa Bonda w Polsce. Pierwszym filmem, jaki trafił do naszego kraju, była Licencja na zabijanie. Później mogliśmy poznać jeszcze w tej samej roli Pierce’a Brosnana oraz aktualnie Davida Craiga. Łącznie aż sześciu aktorów miało okazję stać się choć na chwilę Jamesem Bondem, a nic nie zwiastuje tego, by jego przygody miały w najbliższych latach się zakończyć.

O czym będzie opowiadać No Time do Die?

Przyznam szczerze, że ze wszystkich wymienionych powyżej aktorów, to właśnie Daniel Craig jest mi najbliższy. Może to ze względu mojego wieku bądź słabości do niebieskich oczu, jednak uważam, że świetnie sprawdził się w tej roli. Kiedy tylko została potwierdzona informacja, że wcieli się w rolę Jamesa Bonda po raz piąty, byłam zachwycona. W końcu wiele wskazywało na to, że Spectre będzie ostatnim filmem, w jakim pojawi się Craig. Na szczęście pierwszy zwiastun No Time to Die pokazuje, w jak świetnej formie jest aktor. Nie wygląda, jakby od ostatniej produkcji miały minąć ponad cztery lata.

no time to die

Kolejny film z serii ma pokazać, jak bardzo zmieniło się MI6 i cały świat po odejściu Bonda z czynnej służby. Dopiero kiedy jeden z przyjaciół agenta prosi go o przysługę, znowu wracają wszystkie wspomnienia i zagrożenie, o jakim dawno zdążył zapomnieć. Współpraca z nowym agentem 00 i spotkania z dawnymi znajomymi, pomagają mu wrócić do dawnego świata. Dzięki temu ma siłę, by walczyć z kolejnym wrogiem – Safinem – w którego wciela się Rami Malek.

No Time to Die ma mieć swoją premierę na całym świecie 8 kwietnia 2020 roku. Bardzo cieszy mnie fakt, że polskie kina nie będą opóźnione w porównaniu z zachodnią częścią Europy. Z niecierpliwością czekam na ten film i nie chciałabym trafić na żadne spoilery. A jakie są Wasze odczucia? Uważacie, że to będzie kolejny odgrzany kotlet, czy Daniel Craig znowu nas zaskoczy?

Źródło: YT James Bond 007

Wieści z Rozładowani.pl