Pierwszy serwer Google miał dwa procesory 200MHz i 256MB RAM

Pierwszy serwer Google miał dwa procesory 200MHz i 256MB RAM

Opublikowano 23.11.2016 12:24 -


Niebywałe, kiedy spojrzy się w przeszłość świata internetu, by zobaczyć jak to kiedyś fukcjonowało. Myślę, że pierwszy serwer Google o mocy wspomnianej w tytule, to prawdziwy smaczek, ale mam tego więcej. Wszystko za sprawą interesujących danych zebranych w postaci infografiki przez KEI.pl.

Marka przygotowała infografkę z okazji swoich 16 urodzin, prezentując tym samym najciekawsze zmiany na przestrzeni ostatnich lat. Myślę, że prócz serwera Google, coś co bardziej nas dotykało i ja osobiście pamiętam ten moment, to popularne skrzynki dla poczty elektronicznej od Polbox. Na czym polega ciekawostka? Oferowali oni abstrakcyjne 2MB miejsca na elektroniczną korespondencje. Rok 1997, czy są tu dinozaury, które jeszcze pamiętają?

Pełną infografikę (tu link bezpośredni) możecie obejrzeć poniżej, polecam wszystkim tą podróż w stare dzieję. Absolutnie zaskakujące jest to, jak wiele się zmieniło na przestrzeni tych ostatnich lat. Człowiek zyskuje świadmość tych zmian właśnie przy podobnych retrospektywach.

PS Niskiego load avarage i 100% uptime KEI :-)

historia-serwerow-infografika

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację