Reddit, jeśli ktoś nie zna tego serwisu to najlepiej możnaby go przedstawić jako „taki wykop”. Dokładnie rzecz biorąc, to jego polską kalką był strims.pl. Ten serwis jednak dokonał już swojego żywota.

Dlaczego zawracam Ci głowę informacjami, że jakaś strona za oceanem wdrożyła sobie nowy UI? Po pierwsze – całkiem mi się podoba. Po drugie, według similarweb reddit.com jest 26 najczęściej odwiedzaną stroną na świecie. Ich strony są przeglądane miesięcznie ponad 1 500 000 000 razy. Miliard pięćset milionów razy. To sporo.

R E K L A M A
interfejs starego reddita
Stary reddit

Rollout nowego interfejsu serwisu odbywał się stopniowo. Grupy użytkowników dostawały do niego dostęp. Teraz natomiast stał się on tym domyślnym. Jednak jak zapewnia sam Reddit – nie pozbędziemy się starego interfejsu, aby dać użytkownikom możliwość wyboru. Dobre posunięcie, dać użytkownikom możliwość przyzwyczajenia się. Ciekawe, po jakim czasie wyłączą taką możliwość. mBank – ucz się :) 

nowy interfejs reddit.com - widok kart
Reddit – widok kart

Warto zaznajomić się z ich nowym interfejsem, ponieważ jeśli jedna z czołowych platform z ogromną społecznością zmienia swój interfejs pierwszy raz od 10 lat- będzie to miało pewne skutki :) Mówiąc inaczej, wydaje mi się, że sporo osób może się nimi zainspirować, jeśli chodzi o podejście do kart, list czy właśnie budowania grida.

nowy interfejs reddita - widok listy
Reddit – widok listy

Zdaję sobie sprawę, że nie odkryli ameryki, jednak warto być świadomym, jak wygląda ich serwis.