Pierwszy odcinek z mini-serii o CD Projekt już jest!

Pierwszy odcinek z mini-serii o CD Projekt już jest!

Opublikowano 2.10.2017 20:53 - 2


Polska marka eksportowa, która pierwsza przychodzi Ci do głowy? Pewnie kilka się znajdzie, dla mnie to zdecydowanie twórcy Wiedźmina, który osiągnął spektakularny sukces na całym świecie. Nic więc dziwnego, że powstał szcześcio-odcinkowy dokument o ich twórcach, a pierwszy odcinek już jest dostępny do oglądania.

Za produkcją stoi serwis Noclip, który naturalnie specjalizuje się w filmach dokumentalnych o świecie gier. Patrząc na ich dorobek, dla mnie jako laika, który pierwszy raz spotkał się z ich materiałami, wiedziałem, że będzie bardzo interesująco i… nie zawiodłem się.

Pierwszy odcinek z serii sześciu, które się pojawią, traktuje o samych początkach. Narrator świetnie wprowadza widza w nasz rodzimy świat, w świat naszej stolicy, która z pewnością dla zachodniego odbiorcy stanowi pewną egzotyczność. Nie brakuje wątków historyczno-politycznych, co świetnie wpisuje się w klimat materiału.

Później pojawia się Marcin Iwiński, który sprawnym angielskim opowiada właściwie o samych początkach. O tym, jak wyglądał świat w Polsce za czasów komuny, jak wyglądało podróżowanie i jakie były z tym trudności, płynnie przechodząc do tego jak CD Projekt zaczęło swoją działalność.

Dla większości, szczególnie młodych graczy, CD Projekt to  Wiedźmin. Z materiału dowiecie się jak marka właściwie zaczynała od tłumaczeń, czy tworzenia polskich wersji kultowych tytułów takich jak np. Baldur’s Gate, z fenomenalnym głosem Piotra Fronczewskiego.

Gorąco polecam Wam zarezerwować 30minut swojego życia, a poznacie świetną opowieść o jednym z polskich brandów, który z wielkim powodzeniem rozpoznawany jest na całym świecie. Gwarantuje, że historia, która stoi za CD Projekt, porwie Was bez reszty.

Wieści z Rozładowani.pl